| roxyana03 a întrebat:

Am 14 ani jumate, mama mea nu ma prea lasa afara, cam deloc, seara bine inteles, vreau ca maine seara sa ies cu o colega, cum sa o fac sa ma lase? niste sfaturi? si mai e o problema nici fratele meu nu ma lasaangry, dar in fine cum sa fac sa ies? dar sa ma lase mama, ajutor cu niste sfaturi dau FUNDA+VOTbig grin

Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

Ca sa te ajute cea mai buna metoda este sa o ajuti la treburile casnice laughing la mine asta functioneaza de fiecare data.

1 răspuns:
| XxLorexX a răspuns:

Draga Viorica, singura metoda de a o convinge este sa vorbesti deschis cu ea si sa ii explici ca nu mai esti un copil mic si ca ai vrea sa iesi si tu seara afara, ca toate colegele tale. Daca asta nu ajuta, incearca sa pui o persoana matura sa vorbeasca cu mama ta, de exemplu un profesor sau o persoana in care are ea incredere si de ce nu, poate chiar parintii colegei tale cu care vrei sa iesi. Cel mai mult ajuta sa fi sincera. Succes!