| lolytha_5118 a întrebat:

vreau si eu exemple de romane pe care le-ati citit si v-au impresionat. romane gen morometii...
trec in clasa a 9a si vreau sa citesc ceva
vreau si cateva argumente daca se poate
dau funda
:X

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in clasa a IX vei citi obligatoriu, mara, morometzii, ciocoii vechi si noi si enigma otiliei, citeste din timp sa nu ti se adune prea multe :*, bafta

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade, Oamenii mării de Victor Hugo, Dama cu camelii de Alexadre Dumas, fiul, Ion de Liviu Rebreanu, Enigma Otiliei de George Călinescu, Pădurea Spânzuraţilor de Liviu Rebreanu ş. a. m. d.
Pe mine m-au impresionat foarte mult acestea. Lectură plăcută!

pa, pa.

| CybeRAthlete a răspuns:

Sincer, mi-a placut foarte mult colt alb. pentru ca e induiosatoare povestea pentru oricine.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite daca ar stii ce gen de fata esti m-as gandi la ceva mai bun dar ce mi-a placut mie ff mult a fost singur pe lume., de hector malot