| Miki_2661 a întrebat:

Vreau şi eu nişte sfaturi în legătură cu 'EL'. Îmi place de un băiat de mult timp, ne ştim de la grădiniţă, apoi el s-a mutat la altă şcoală şi. în fine. Ceea ce vreau să vă spun e că, el ştie că îl plac, dar este foarte timid şi nu am intrat niciodată în vorbă cu el despre sentimentele noastre. Şi eu sunt destul de timida. Chestia e că eu aş vrea să fiu cu el, dar nu îi ştiu reacţia. Nu ştiu cum va reacţiona dacă îi voi spune asta. Mă gândeam să-i spun pe mess, dar nu ştiu cum să-l iau. Voi ce aţi face în locul meu? sad

Nu-mi ziceţi : ' Spune-i direct.' sau ceva de genu' pentru că, sunt timidă aşa cum am mai zis şi mai sus. sad
Fundă; x

2 răspunsuri:
| Mоиica a răspuns:

Sunt doua solutii.
1.Roaga pe cineva de incredere sa-i spuna.

2. Daca vrei sa-i spui pe mess, sa fie ceva gen:

Tu: Buna.Ce faci?
El:Bine, tu?
Tu:Binisor.as vrea sa te intreb ceva...straight face
El:Spune.
Tu:Suntem prieteni de atata timp, ne cunoastem de mult timp si vreau sa te intreb ce crezi dsp mine.
El: Iti va da raspunsul
Tu:Ma placi?
El: Iti va da raspunsul
Tu: Eu una te plac, poate pare ciudat dar asta e adevarul imi era foarte rusine sa-ti spun.nu stiu cum am facut-o. whistling: blushing

| Ssshadow a răspuns:

Si eu sunt baiat destul de timid... Dar nici chiar asa laughing (as avea curajul sa-i zic in fata da in fine)
Daca aveti unde sa va intalniti ( loc mai secret ) sa stati si sa vorbiti
1 Il duci cu zaharelul pana la momentul adevaruluiwinking
2 Daca ai in cine sa te increzi spune-i sa vorbeasca cu el despre tine sa ii spuna ca tie iti place de el apoi sa-l intrebe daca si lui ii place de tine (si afli raspunsul, dar nu-i spune ca ai pus pe altcineva sa afle daca ii place de tine s-ar putea sfarsi totul )
3 Fa-ti curaj si spune-i :
-Eu am incredere in tine, o sa-ti pun o intrebare
-Ma iubesti happy
(el o sa-ti raspunda )
Nu-mi place ca va tot ascundeti (timid, timid dar nici chiar asa )
Mie daca imi place de cineva ii spun nu ma mai ascund atat.
SI la urma un sarut laughingwinking