| anonim_4396 a întrebat:

E un baiat la mine in clasa de care imi place...nu am spus la nimeni chestia asta si ma gandeam ca poate voi o sa imi spuneti ceva sfaturi happy. Acum alta chestie: suntem prieteni chiar foarte buni, dar DOAR prieteni. Chestia naspa e ca, desi ne intelegem bine, stiu ca ii place de o fata, de o prietena destul de buna de-a mea. Si stiu pentru ca chiar el mi-a zis. Nu e genul de baiat "rau" cum ar zice unii si nu spune chestia ca "ii place de o fata" la toti. Nu e chiar foarte timid, dar nici cel mai...netimid (nu stiu cum sa ziclaughing). E amuzant si imi place cand vorbesc cu el pe mess. De anul trecut o prietena de me-a i-a zis "ooo esti indragostit lulea" iar el a continuat cu glume si chestii d'aste, si intr-un final au devenit "frati". Si mereu zic chestii de genu: si ce mai face surioara mea, bine fratiorul meu, dragul meu fratior si chestii asemanatoare si ma enerveaza foarte tare. Iar cu chestia ca ii place de cineva, stiu si sunt sigura si mai stiu si altii, si chiar si fata aia cu care nu prea a vut succes pentru ca el doar vroia nu si incerca. Poate vi se pare ciudat ca scriu de parca imi pare rau pentru el, dar eu ii dadeam sfaturi ce sa faca si ce sa ii spuna, si desi nu imi placea tot ii ziceam si il ajutam, pentru ca imi place cand vorbim. Inainte vorbeam mereu pe mess si ne trimiteam mesaje, dar acum nimic. Daca incep eu o conversatie pe mess (pentru ca el nu prea mai incepe ca inainte) vorbim ce vorbim, apoi subiectul de discutie pur si simplu dispare si brusc nu mai vorbim. Uffff, nu stiu ce sa fac si nu vreau sa ziceti chestii de genu big grinaca il placi spune-i pentru ca colegii si prietenii faceau misto de noi oricum (inainte!) cand ii luau telefonul si vedeau mesajele rolling eyes.
As vrea sa ma ajutati spunandu-mi cateva subiecte de discutie. happy Si daca va ajuta va spun cateva chestii despre el: ii place sa se uite la desene, recunosc ca si mie imi place si oricat ai creste tot la desene te uiti laughing, se joaca jocuri pe pc, la scoala se pricepe la mate si desen, si nu mai stiu ce sa zic despre el.
Deciiii, ma ajutati va roooog cu cateva idei de discutie? (amintitiva ca noi suntem DOAR prieteni si uneori cand e ceva legat de mai fac misto de chestia ca ii place de fata aia, ok mai fac misto de el, dar doar prieteneste, sa nu intelegeti altceva). Va rooooog! [ochi de catelus] puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se pare ca e un baiat sociabil si de treaba. Daca-l placi altfel decat ca simplu prieten. Cere-i ajutorul la matematica,cere-i parerea in anumite privinte, deschide subiecte legate de continutul unor probleme. Odata,, motivand,, sederea a cat mai mult timp in preajma lui, deschide subiectul referitor la relatia dintre voi.Pur si simplu spune-i ca ai dori sa fiti prieteni in alt mod.Pare un baiat deschis suficient cat sa vorbesti sincer cu el.

2 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Pana la urma tu ce vrei de la el? Intentia ta conteaza.

| adyboss32 a răspuns:

Sau intra in conversatii cu el despre ceva ce-i place(jocuri, lucruri, materii....etc) iti zic sigur o sa ajunge departe.