| ForEver_2956 a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi va rog.am parul foarte cret si nici nu mai stiu cum sa -l aranjez. vreau sa-l am si eu ca celelalte fete.sa stea desprins si lung.ma gandeam sa-mi fac breton pe o parte. ce ziceti?

1 răspuns:
| innutza a răspuns:

Buna!
Si eu am parul foarte cret si de obicei mil intind cu placa pentru ca ini sta in toate partile dimineata.Dar u sa nu faci greseala asta pentru ca de cand mi-l intind cu placa parul meu e foarte ars.Dac chiar crei sa ti-l intinzi cu placa intinde-l o data pe saptamana. Minim de 2 ori pentru ca altfel o sa til arzi si mai tare.Inainte de baie dati parul cu ulei de masline si stai asa cateva ore. Daca ai parul blond dupa ce te-ai samponat bine cu sampon clatesteti parul cu ceai de musetel. poti de asemenea sa te clatesti cu ceai de musetel si daca ai parul saten sau esti bruneta.Osa ti-l deschida la culoare si o sa ii dea senzatia de natural.De obicei toate fetele au breton pe o parte.E o alegere foarte buna dar incearca sa fi putin mai creativa.
Bafta:*