| dulcenina_3159 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri pentru fete indragostite... love struck Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Damaris_8457 a răspuns:

Iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

"Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor Mor incet.simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara"

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza love struck te iubesclove struck

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite. winking

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

"Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa

" as` vrea` sa` p0t` sa`ti spun` cat` d` mult` te` iubesc` ;x as` fi` vrut` ca` nici0data` sa` nu` te` ranesk` "

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

• Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

[love struck] Orice s`ar intampla el p mne` ma ubesjte`[love struck] . Eu sunt fetitsa lui. sji fara mne`nebunesjteeee` [love struck]

Cine ma-nveseleste,cine ma face sa zambesc? Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc? Cine-mi bantuie visele,bineinteles ca tu,Ma-ntrebi daca-am innebunit,Bineinteles ca nu love struck

Oricat de interesant ar fi un barbat sigur exista undeva o femeie care e plictisita pana peste cap de ellaughing))

Daca`as putea fi acolo n`ar mai fi asa Si fac pariu ca prezenta mea ar schimba ceva Si sti ca ma lupt si indiferent ca sunt departe Sufletul meu e acolo si nimic nu ne desparte`!"

Chiar daca iti gresesc.chiar daca sunt momente cand iti lipsesc.sa nu uiti.sunt langa tine si te iubesc love struck\

O sa iubesc ce-mi place O sa uit ceea ce ma doare Nu o sa iert ceea ce mi se greseste O sa fiu buna cu cine merita! Si rea cu cine trebuie!

Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu NU e simplu!

?Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

IL iubesc p`EL si nu il pot uita.am incercat da`nu ma lasa inimasad [love struck]

Si Da! Mai am acelasi vis,dar oare iti mai pasa?:-s Oriqm nu te voi uita Niciodata,Niciodata:X:X

A gresi este omeneste totusi, a da vina pe altul este si mai omenestehappylaughing

te-am iubit.dar tu nu te-ai uitat in sufletul meu sa gasesti adevarata iubire.ce eu o ascundeam.doar pentru tine caci tu ai fost si vei ramane adevarata mea iubire!cryingcrying"

ori ii prost,ori nu ma place.ii tampit.dar asta`mi place ;x

De vei plange pentru mine zi-mi sa plang si eu. De vei plange pentru alta iti doresc sa plangi mereu

Dragostea e ca o clepsidra, cand ti se umple inima,ti se goleste creierul

Ca o ploaie in desert ai aparut Am simtit ca ma pierd intr-un sarut M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor M-ai facut sa te ador

Fara tine ma sting Ma hranesc doar cu nopti din trecut Stelele plang in urma taCum as putea sa uit Cerul e trist toate vb numai de noi… iar mie mi-e dor de ochii tai

Unii spun ca suntem prea tineri ca sa iubim.ca nu stim ce este DRAGOSTEA.dar o inima batrana nu ar rezista la atata suferintza

Vorbesc cu el,dar te am în gând pe tine.Îl ating pe el,dar te simt pe tine.Îl sarut pe el gândindu-ma ca te sarut pe tine.M-am cuplat cu el ca sa te uit pe tine.Cu toate astea.Nu-l iubesc pe el,Te iubesc pe tine!

Te iubesc pentru ca. imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, te iubesc pentru ca bei apa, pentru felul in care te incalti, pentru felul in care porti diferite obiecte.Te iubesc pentru linistea daruita clipelor alaturi, te iubesc pentru ca imi zambesti, pentru ca ma alinti, pentru ca ma atingi,imbratisezi.Te iubesc pentru ca sarutul tau ma face sa simt ca traiesc fara regrete.Te iubesc pentru ca noptile sunt minunate alaturi de tine, triste cand lipsa ta umbreste zambetul meu...Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.Te iubesc pentru ca esti totul meu.Te iubesc pentru viitorul meu, al nostru.Te iubesc cand te alinti, te ador cand imi vb .Te iubesc pentru a tot ce esti, realizezi sau nu.Te iubesc in mod obsesiv.Te iubesc in mod patetic.Te iubesc orbeste.Te iubesc .Stii ce? Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi

Nu am bani de status….i’am cheltuit pe avatar.

Nu fura. guvernul uraste competitia.

DND aka Do Not Disturb. Capisci ?

Va informez ca incepand de maine sunt dispus sa va primesc cadourile de Craciun. In felul acesta sper sa poata fi evitata aglomeratia din preajma sarbatorilor si statul la coada pentru a mi le inmana ! Multumesc pentru intelegere.

Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti în siguranta cu o persoana, fara a trebui sa-ti cântaresti gândurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Prietenie înseamna sa fii alaturi de prieteni nu când au dreptate, ci când gresesc

Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "

si n`as regreta deloc ! "

Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "

Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Esti frumos, dragutz, chipes dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine "

Cel mai trist lucru in lume, este acela, ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el "

Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC ! "

A day without you is a lost day"

Daca sunt cu tine lakrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "

pastriazama in ochii tai ca sa fiu mereu cu tine

Visez sa imi spuna nopate buna
Ca ma strânge in brate
Si când ma strânge de mâna
Zâmbesc
Chiar daca stiu ca ma minte
Prefer sa`l cred
Decât sa simt ca`l pried

Uite`ma înca zâmbesc desi nu`i zâmbetul meu
Câti spini înfipti in suflet am stiut doar eu si Dumezeu
Uite cum înebunesc, vorbesc singura`n oglinda
Las sa curga lacrimi pe o iubire ce n`o sa se stinga

As vrea sa pot te simt din nou aproape, din nou esti departe
As vrea sa pot sa promit ca iubirea noastra inca arde

Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci
Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci
Iubirea pleaca, ramân doar visele ce dor
Legate de piciorul unui porumbel calator

Si da ! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa ?
Oare iti mai pasa ? Oare iti mai amintesti ?
De noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti

Incep sa inebunesc când vad ca azi ma vezi doar un amic
Iubirea noastra-i adormita dar as vrea sa stiu ca. Acolo unde esti, cu cine esti, esti chiar fericit

Tu nu esti sa m`asculti
Ca de`obicei tu n`ai timp sa m`asculti
În sufletu` meu ploua
Vorbesc cu tine

Uita de mine, da` uita`te bine
Ca`i ultima pagina din trecut
Si uita`te bine`nainte sa zici ca toate au trecut
Oricum timpu` trece, sunt ok
Daca te`ntrebi ce mai fac
Daca iubesc acum pe`altcineva sau dac`am încercat s`o fac
Macar stii, inima mea de`atunci intr`una bate
Razbate cu gandu` ca poate orice rani pot fi alinate

Si poate`i ultima data când te mai aud
Ultima data când te mai ascult
Ultima data când te mai ascund

Da` stiu c`au fost prea multe ploi
Si ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amândoi
Pre multe ploi, chiar n`am vrut sa mangai alt chip
Da` cu amintirea ta`n piept, nu pot fi fericita

Nu poti schimba trecutul,dar îti poti nenoroci un prezent linistit îngrijorându-te despre viitor.

Dupã primu' fum viata nu mai pare durã ,E doar o `pãrere deci mai trag o turã !

?M`ai avutM`ai pierdutAcum ma vreiNu se mai poateOricare va fi `EA`, Nu va purta amprenta mea :X

`Voi JucA DuR ChIaR ` Dak ` MhA vA DuReA

As vrea peste 2` 3 ani sa`mi apari in cale:-X. Sii sa'mi spui: "Aveai dreptate cu vorbele alea ale tale ! :

Si daca el nu o sa-mi mai zica "Noapte buna!" . Si daca nici pe strada nu o sa-mi mai zica "Buna!" . Am prietene care ma suna sa-mi spuna: "Fataa, esti de 1000 de ori mai buna!

Traieste clipa unica
Ce n-ai s-o mai gasesti,
Treci peste orice replica
Si adversarul pacalesti.

Aia a foast iubire pura ! :] Dar s-a sfarsit cu ura ;} Si cu timpul a devenit doar o durere in p**a ! :]]

"Asta`s eu`N`am ce sa`ti fac...am vazut ce` tarfe`tsi plac Nu`tsi da ochii` peste cap!Nu pot` fi cum ai visat!"

Tin` lânga`mine`doar pe`cine`iubesc`. de restu`doar ma fOlosesc`!"love struck

• Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu` inchiss

Ne'am cunoscut din greseala dar a fost cea mai frumoasa greseala a vietzii mele

"Gandeste-te bine ce vrei ca apoi regreti" asta mi-ai spus,dar stii?ai spus "la pereti" ca eu tot ca mine-am facut,insa n-a durat prea mult ca noi ne-am impacat si povestea s-a reluat

Stie când sa râda .stie când sa fie suparata .stie când în ochii tai .sa fie cea mai importanta fata!

De parca n`ai stii ca gresesc, de parca n`ai stii ca merit sa ma ierti , de parca n`ai stii ca te iubesc .si ca nu trebuie sa ma "certi"

Uneori ma prefac.alteori chiar te plac.nu mai stiu ce sa fack orice spui nu te ascult.orice faci e prea mult.vreau sa taci si atat

Ea nu te minte , Ea nu te raneste.Ea e singura care te iubeste . Si cand ceilalti te ranesc, ea e acolo pentru tineee

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sarut pe el
Gândindu-ma ca te sarut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca sa te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea ,nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat

Chiar de`ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor sa nu-ti mai pese uneori?"

.Nu p0tt sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasescc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe alTcineva. ;x Te adorr. :*"

If you hold my ` hand ! ´° . I will` take you away ! ´°. My heart ` beats ` like a drum . La la la Every` Day` ! =p~ ´° ;x :*:* ]"

"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut"

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi . Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! si mi-ar placea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Si daca as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Ce mai conteaza acum care a gresit mai des ? Care a iubit mai intens , care pe care n`a inteles

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. !

Povestea continua

Ce Simt pentru EL Ce Simt cu adevarat nu va diSparea cu timpu Nici cu altcineva PaStrez Secretul pe care numai el il va putea vedea

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit

Am un caracter puternic imi place sa fiu EU sa nu arat tristetea din sufletul meu!

Distanta ne desparte si totusi ne apropie…raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc;totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau…strig la cer si fug departe strig continuu si ma pierd in noapte acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni!

Unde snt e0 e si el, s` stie ! LoOmea s` stie, il iubesc la nebunie Hai zdreants0 iesi in fata, dai tuu` p0fta d` viatsa Arunca gesturi d` tarfa din tine, suge`0 qum stii` tuu` mai bine Te ia cu el, tuu` ai vrut, dar el se pisha` pe tine, si m` alege pe minee3`!

Si totzi ma`ntreaba ce s`a intamplat . le raspund scurt: "Nu ma intereseaza,l`am uitat "`

M`am saturat sa ma prefac ca nu ma mai doare nimic defapt ma doare foarte tare de nu mai pot sa ma ridic

Si uneori vreau sa te uit da doar cand te uiti la mine incep sa uit pe loc faptul ca eu tre sa uit de tine

Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara.Am gresit si am iertat si n`ar fi prima oara.Am invatat sa mint,sa ma ascund dupa cuvinte,am invatat sa tac si sa fiu mereu cuminte

Pe tine te-am acceptat! pe el l`am lasat.l.da nu stie nimeni pe cine iubesc cu adevarat.

Na`Citeste,Retine,Baga Bine in cap.Si nu uita` nici intr-un veac`Ea e fetita ce ti-a pus capac!

Imi pare rau ca nu am ascultat tot ceea ce mi'ai zis. .Asta se va schimba!

N'am crezut, n'am vrut sa aud dorindu'mi sa minti am gresit, tot ce ai spus a fost pentru a ma face sa inteleg, dar tot ce doream eu era sa fie invers.Sa nu fie nevoie sa nu am incredere in tine \cum tot ce vei zic te voi crede

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine sa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

De azi poti sa apartii oricui Nu mai e treaba mea! N-ai inteles ca am tinut la tine fara interes,iar acum ma intorc la cum eram bineinteles!

Vreau sa te am doar pentru mine
Vreau sa te simt lânga mine
Vreau sa`mi fi aproape
Suflet lânga suflet o întreaga noapte

Am oferit dragoste unde trebuia sa ofer indiferenta

Tradez
Joc teatru
Manipulez
Înjur
Fumez
Te pot minti în fata fara sa clipesc
Trag numai spre pericol
Dar ma jur ca îmi place cum sunt si nu ma schimb!

De azi poti sa apartii oricui
Nu mai e treaba mea!
N.ai inteles ca am tinut la tine fara interes,
iar acum ma intorc la cum eram bineinteles!

Stii?
Tu vei sta cu altele ca sa uiti
Iar eu imi voi bate joc de altii ca sa imi aduc aminte

Ei iti spuneau : Ma esti prost?
Cum ai putut s-o lasi sa plece
cand tu o iubesti si ea te iubeste?

Oare
Fara El ai fi la fel?
Da Oare
Fara El te`ai simti altfel Caci daca e departe,nu te mai simti întrega?
Spui: "`Pune`l într`o mie de baieti ca tot pe El il aleg"?!

Iti mai aduci aminte ziua cand ne-am intalnit?
Mai stii,m`ai privit,mi-ai zambit.
Nu stiam ce sa cred atunci despre tine,
Dar simteam ca trebuie sa te`aduc langa mine

Poti sa vopsesti cioara-n alb,tot nu-i porumbel
La fel cum nu va fi niciuna ce-am fost eu pentru el!

Cum sa`l iert cand orgoliul este pe primul loc ?
Cum sa`l uit cand pentru el as renunta la tot ?

"Este o prostie sa renunti la visele tale doar pentru ca unul nu s-a împlinit!"

[e?] Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce`

Sh tipa aia bloonda kre cik th`iubea
Adevaru`e ca acum nu prea te mai vrea

"Ridica`tzi fruntea!Sterge`tzi lacrima.
Stiu ca te doare!
Orice s`ar intampla trebuie sa fii tare!
Oricat de greu ti-ar fi nu inceta sa speri[-x!
Gandeste`te la ziua de maine!
Uit`o pe cea de ieri"

•Tu sufereai sh la inima il puneai
El glumeshte sh tu crezi.
El promithe sh tu pierzi.

Crezi ca nu simt?Te uiti insistent la mine si
nu'ti pasa ca te mint Iti doresti doar o privire
Vezi in ochii mei iubire:X Adv! Dar nu e pentru tine!

Prea multe lacrimi am varsat schimbarea ta
dar ea nu mai veanea[-x vroiai sa cred tot ce spuneai din 4 vrobea 3 mintzeai .
ai pierdut acum tot ce aveai Astazi am sa plec departe .
vreau sa las in urma toate . ca nu'mi mai rabda inima• ToT ce`a fOsT prObabiL nu va Mai reveNi •
• Dar ce aRe incepuT ToT se sfarSesTe inTr`O zi •
• Lumea nu mai e aSa cum era canDva •
• aZi nu Te mai cunOasTe cinE Ieri Te respecTa •
• Vom sparGe GheaTsa vOm LupTa pan` La sfarsiT •
• Sa Se ofTice FraieRii canD vOr veDea c`am reusiT •
• Mereu s`a vOrbiT s`a criTicaT desPre TrecuT •
• cOnTeaZa ce vei faCe azi Nu ce ai FacuT •
• Da` scuZa`ma ca iTi spun Dar esTi un mare dObitOc •
• Ce fOlOs ai capu` mare daca nu ai creier delOc ? •
• Hai ruPe`Te puTsin … hai scOaTe`Tsi ‘piepTu`’ •
• Hai arunCa cu lOveLe … Fa pe seFu` •
• Asa ai fOsT din TineReTse •
• Un reTarDaT cu 10.000 De FeTse ! •

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mne:X

Pentru ca putem ! Sentimentele nu pot fi puse pe balanta. Nu ne poate desparti nici o distranta . Chiar daca avem in fata un drum acoperit cu noroi. Mergem inainte cum stim noi !

Impreuna trecem peste tot.Ca o prietenie trece si prin foc ! ;x

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Tu stii Cand am o suparare ,tu stii cand ceva ma doare, tu ai ramas cand nu aveam nimic m-ai ajutat sa ma ridic.

"Putem spune ca ne stim dintodeauna ! In momentele grele ne-am atins una alteia mana !

Mi-ai murdarit zambetul dar prietenii l-au facut mai stralucitOr ca inaint

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,
Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii
De azi si totdeauna, prieteni vei avea,
La greu si la bine mereu langa tine,? orice s-ar intampla
prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie:X

Tot timpul prietena mea e langa mine si la gru dar si la bine nimeni nu ne mai desparte st 2 prietene adevarate

Ea mi-a ridicat mereuu m0ralul cand eram la pamant . Sh mi-a aratat d` fiekre data cne snt

Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine M`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic

5 răspunsuri:
| princess_9789 a răspuns:

Http://www.titrari.ro/....../index.php siteul asta e foarte bun:D, si in caz ca nu merge, sau ca o ia mai in fata, ramane in urma., mereu gasesti aici:d... sper sa iti fie de folos

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| AaNnUuTtZzAa a răspuns:

Te iubesc si nu ma crezi
Skoate`mi inima si vezi
Fara inima de`as fi
Tot pe tine te-as iubi:X:Xღ•ღ