| Pavelescu_Andreea_1993 a întrebat:

Buna vreau si eu sa imi spuneti cum sa termina Violetta din sezonul 2 FundaVot

Răspuns Câştigător
| crissc2014 a răspuns:

Lara nu mai poate suporta ceea ce simte Leon pentru Vio si dispare, pentru un timp. Vio afla de pactul lui Diego si al Ludmilei(in episodul 75) si se desparte de el(in episodul 76). Vio afla toata treaba aceasta de pe telefonul lui Leon, care l-a spionat pe Diego. In jurul episodului 60, Marotti ii anunta pe copii de un concurs cu perechi(de cate doi) de dans in care perechile vor fi alese de catre organizatori, astfel: locul 1(perechea Diego si Fran), locul 2( perechea Leon si Vio). Cei 4, ca urmare a concursului, merg la Madrid, impreuna cu Antonio, unde vor avea un recital. Utimul cantec al recitalului este momentul solo al lui Vio in care canta Te creo. Inainte sa urce pe scena, Vio vede clipul de pe mobilul lui Leon despre Diego si pact. Asa ca, Vio este distrusa si nu mai poate canta. Pentru a nu se face de ras, Leon a pus negativul de la Podemos si in momentul in care a intrat pe scena, Vio a inceput sa cante. Intorsi la Buenos Aires, Vio il vede in parc pe Leon care sta de vorba cu Lara, insa cei doi nu erau impreuna, dar Vio s-a suparat rau. Dupa o zi, Lara vine la Vio si ii spune ca ea si Leon nu mai sunt impreuna. Atunci Vio se duce repede la Leon si se impaca. La finalul show-ului de sfarsit de an, cei doi se saruta pe scena. Angie pleaca in Franta, Jackie este concediata, Gregorio devine mai sensibil(l-am vazut incurajand si aparabd elevii si era pe bune!), iar Diego afla ca tatal lui este Gregorio.
Prin episoadele 78-79 Vio si Leon se impaca.Se saruta la concertulde final de an, finalul ultimului cantec, Este no puede terminar.
Celelalte cupluri vor fi: Cami si Brodwey, Naty si Maxi, Fede si Ludmi, Marco si Fran, Ramallo si Olga.

4 răspunsuri:
| Ejkoli a răspuns:

Buna..eu am vazut ultimul episod (episodul 80) in spaniola dar mi-am dat seama de ce s-a intamplat:
-tatal lui violetta afla despre tot:studio, ca ii place muzica, ca angie e matusa ei..si vrea sa plece cu ea
-naty si maxi sunt impreuna.iar ludmila incearca sa-i desparta
-copii de la studi organizeaza un spectacol pe o scena mare
-violetta isi ia ramas bun de colegii de la studio..pleaca suparata si aluneca in ploaie ca in ep 1...tomas o prinde si se saruta (tocmai in ultimul episod)
SI SE MAI INTAMPLA MULTE...MAI BN DECAT SA-TI EXPLIC UITE TOATE EPISOADELE DIN VIOLETTA DAR CELE CARE NU AU APARUT INCA LA TV SUNT IN SPANIOLA:
http://www.desene-animate-online.net/......1d6ad.html
SPER CA TE-A AJUTAT... FUNDA?

| Ciocolina a răspuns:

Eu stiu tot ce se va intampla, numai ca acum nu am timp sa-ti spun. O sa-ti trimit un mesaj cu tot.

| Pavelescu_Andreea_1993 explică:

Ejkoli eu am spus din sez 2 nu din sez 1 imi pare rau dar nu poti castiga