| Biiiiiia a întrebat:

Vreau si eu statusuri triste sad...[dar nu de pe statusuri.ro ca le stiu pe toate]Dau funda pentru cele mai frumoase.

Răspuns Câştigător
| Laalaa_9364 a răspuns:

Nu`i prima oara, imaginatia`mi zboara dincolo de culmile cunoscuthe de voi`love struck, departe de orice bariera pusa.In mintea mea nu e urma de regula impusa, decat de dorintsa distrusa si facuta cenusa`love struck
Fi atent la greeseli`, incearca sa le corectezi.Lupta pentru tine si o sa te ambitsionezi.Treci peste tot ce a fost un hop in viata`.Vor urma si altele,tu doar priveste in fata`!
Şi nu'mi spune „ sora" că nu eşti fiica lu’ mama! Puţini mă cunosc. De ştiut, mă ştiu o grămadă. Unii ştiu de ce's în stare, alţii nu vor să creadă!
Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis love struck!
Nu poate să fie totul din mătase şi satin. De asta tot ce e frumos durează al dracu’ de puţin …
Am crescut! Am lăsat în urmă` un trecut! Şi acum, cu capu` sus, pot spune că am ajuns unde am vrut!
Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există „ nu pot", doar „nu văd nici'un rost".
Ne'am pierdut prea mult pe piese lente. tu ai glumit, eu am pus sentimente.
Miros iarba şi o las să'mi fredoneze delirul, norii aleargă că mă contopesc şi le pierd şirul!
Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar. nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar!
Ezită să crezi că viaţa e tristă. Sunt lucruri frumoase ce stau încă pe listă!
! Şi visul meu nu are limite, nu. Zboară peste tot, gândeşte limpede

N'am uitat persoanele care m-au ajutat. Prietenii vin şi pleacă în voia lumii, dar asta nu înseamnă că nu'i am la suflet pe unii! :X

Tragem cu dinţii de ce ne aparţine, nu ne interesează de alţii – ce fac, unde, şi cu cine.
A fost greu şi ştii că am dreptate! Am ţinut capul sus şi am mers mai departe. Nu mă interesează ce crezi despre mine. Înainte să spui ceva, uite'te la tine!
Am auzit cum că ar fi un loc, undeva departe, ca`n poveşti şi basme, da` undeva peste munţi şi ape, plin de culoare şi soare şi cică problemele au rezolvare toate love struck!
Păstrez două minţi într'una. Copilul din mine se ţine de şotii'ntr'una. Invincibili împreună, invizibil dar nu'i pierd urma. Pe el îl păstrez întotdeauna ♥!
Ma cataloghezi cu shapca,pantalonii largi Nu ma integrez in lumea ta de falsi Hai fi serios,mintea nu consta`n tsoale Atitudinea mea dovedeste ca tu esti moalewinking
Vrei sa pari naiva,emotiva,nu e rau Ca nimeni nu`si da seama ce se`asunde`n capul` taw Esti exact cum trebuie sa fi,asa cum iti convine,AI stilu` ta de`a amagii,numai dintr`o privire
M`am saturat sa te cred mereu,Sa`mi spui ca ma iubesti, att d mult.Dar d fapt tie nici mkr nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna sau s`a terminat
Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante.
Nu`s ca voi.sh nu am fost niciodata.Nu`s ca voi.va repet inc`odata.Nu am vrut, nu am nevoie, de mila nimanui.Prietenii p care`i am docamdata`mi sunt destui
Pentru că’i doar o puştoaică. Crezi că ea ştie ce vrea? Ştie să’i mănânce pe tasu’ şi pe măsa de bani. Lasă să treacă câţiva ani, să vezi ce bună se face ea. O să spui ’ahh. Ce n’aş da să fie a mea!’ Atunci ea o să’şi bage pl în dragostea ta! love struck
Coae, mai ţii minte când visam şi desenam ‘’ I love you’’ pe trotuar?
Nu vorbesc frumos când îmi vine să-mi bag p**a, asta înseamnă că nu pot să îmi ţin ura! Poţi să mă urăşti, nu te condamn, dar când suntem faţă în faţă mai bine îmi eşti fană;*!
Nu ne'am născut în puf, dar ne bucurăm de viaţă. Putem zâmbii dacă vrem, în fiecare dimineaţă!
Fataaaaaa;;]. Daca esti javra, macar fii de rasa! :]
Ai sa regreti oftand ca ai lasat-o sa plece plangandwinking!
Profita de fiecare clipa:*! Ca in fiecare paradis exista cate o ispita! love struck
Te urasc pentru ca nu poth spune ce simth pentru tine :XTe urasc pentru ca nu vreau sa iti cer mai mult decat o clipa de nebunie...Te urasc pentru ca nu poth sa iti spun ca te iubesc...big grin:*:Xsad
Totul pare atat de usor.cand sunt cu tine [>big grin
Se'adună chestii care te marchează, şi până la urmă îi tragi după tine pe toţi care îţi întind o mână.
Aş vrea Să treacă anii aşa, Să nu te schimbe ceva, O viaţă bună sau grea, Mereu să fiu a ta
# Stiii tiipa` aia miiqutsa =x care ziicea ca te iiubea? xD De fapt nicii nu te sup0rta >:] tu ciica` vroiai sa iti bati j0c de ea =]] ai vazut`? ce i`ai cazut in pLasa!? =x
~ Haiii sa atiingem limiitele! Sa zambim la cer! Sa ne lipiim buzele! Sa ne lasam mainiile in aer! Si sa fie realiitate! Nu iar un viis!
•.• Stiie biine ce vrea! =x si pe tiine te'a aranJat deja!~xD
Non stop mana de mana.
• Ma apuc sa injur! Se lasa cu ameniintat si ap0i incep sa ma tai Ca un c0piil retardat! =:]
#. Dansez mereu pe tocuri Si` pe maSa :] Imi place bunu` gust. Sh` doza de viata`!

#.Nu`ti promit nimiic. dar gandeste`te un piiic. Nu ma ai pe miiine. Nu mai ai nimiiic!; x
[RELUARE]. =X
Nu`mi pasa, mi s`rupe d`tine.Am fost o fraiera cand m`am uitat l`tine si mars.Nu plang dup` tine, stiu ca va veni unu' mai bun ca tine oh go on
• intelege ca nu vreau 0 relatiie doar de 0 vara`! xD ca inima nu'mi bate doar cand e frumos afara`! =x
Te rog nu mã privi d`parCã nu aş mai veni.si nu e cazuu’ sã faCi un şoc’! Sti ca orice ar fi, toot la tine` mã`ntork!
Ce frumos e sa iubesti si sa fi iubit
Acum traiesc prezentul si sunt ceea ce sunt.♥
• Am întrebat multe, însa răspunsul tău va fi cu puncte puncte`
Privirea, glasul, atingerea ta. Vor fi etern in inima mea, aici le pastrez, le rasfoiesc zi de zi, ca pe o carte cu titlul "Am fost si Vom fi "
Abia acum incep sa simt ploaia rece, si-aud aceeasi voce care spune : " Lasa totul trece `! "

Sper sa iti fie de folos! kiss
[funda`:d?]

7 răspunsuri:
| Biiiiiia explică:

Imi cer scuze.
Are dreptate Paul. Nu exista statusuri triste, frumoase.
Eram prea suparata oh go on.
Inca o data imi cer scuze.
Si va multumesc tuturor pentru statusuri.

| pynnk a răspuns:

Daca ochii mei sunt prea tristi. te rog sa nu insisti, nu ma pune sa zambesc, n-am sa reusesc. si n-am sa pot sa fiu altcineva, doar pentru placerea ta
Cine te iubeste te cauta, Cine te vrea iti spune, Cui ii este dor de tine te suna, Cine nu.
Ma gandesc foarte serios sa plec. Dar sunt persoane care O sa imi lipseasca
Oricat de greu mi-ar fi, am puterea de a zambi!
visam asa frumos...credeam ca e realitate.dar surpriza cand m am trezit era dimineata
Degeaba numeri zilele

poate e un drum gresit
e o poveste fara sfarsit

am vazut de atatea ori
dar tot nu pot sa cred
cum omu e vandut
la pachet ca un obiect

Cunoasc atat de multi oameni totusi atati de putini
Care nu se schimba peste ani nu devin straini
Au acelasi zambet cald nu-s cumparati de bani
Si-au ramas exact cum i-am lasat acum cativa ani
Fiecare poveste are un sfarsit, Dar, In viata, Fiecare sfarsit are un nou inceput
Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii oh go on. Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.
Te-apasa multe, nu te lasa sa respiri. Ai trait fara sa faci nimic, deci n-ai amintiri
Mai devreme sau mai tarziu TOTI te dezamagesc.

Am sters si pozele cu noi
Nu vreau sa dau timpu`napoi
Am renuntat la tot ce aveam
Si-mi amintea de tine
Esti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata.as vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata!

Ma exprim ca sa intelegi msju`.Eu Nu`s Mata sa`mi cenzurez In fasta tah` Limbaju
Nu are rost acum, deja e prea tarziu. Cu tine pe un drum eu nu mai pot sa fiu. Intreaba-te pe tine de nu te-ai intrebat. Daca iti greseam eu tie oare m-ai fi iertat?

Stiu ce va urma, nu vreau sa mai citesc din carte...Cum se spune, povestea merge mai departe.

te-am intrebat a nu stiu cata oara te duci sau stai? si ai optat pentru. a ramane.bai,mai bine plecai!

Uneori, as renunta mai degraba la ani intregi din viata mea decat sa renunt la un anumit moment.

Nu vei avea niciodata o a doua sansa pentru a face o prima impresie.

Amintirile, bune sau rele, oricum ar fi ele, raman amintiri. Tu insa traieste la orice varsta in prezent!

.si nu o sa mai fie la fel.pur si simplu
Nu mai stii? Sunt eu, ti-am fost aproape mereu.

Iar in urma lui ramanea doar fum si acel parfum dulce pe care il adoram

Erai pe primul loc, niciodata sa nu uiti, ca pentru tine am renuntat la multe si la multi
Dulcele nu`i atat de dulce daca nu gusti si amarul
fundabatting eyelashes

| Claudia_8122 a răspuns:

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi!

Azi "s" e rece din "sunt"

In unele zile macabre ma intreb "Asta`s eu?"

Spun ca nu`mi pasa, me imi pasa sa stii.Spun ca plec dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, dar sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok cand de fapt nu mi`e usor!

Fericirea nu se atinge de zilele mele! sad

Distance is killing me!

Dac`ar fi sa-ti spun cine esti, ti-as spune univers! sigh

iar m`am pierdut in ganduri ce dor

Iubirea ta imi lasa un gust amar!

Corect in viata : nu; corect cu restul’ : nu! Corect cu buzunaru` gol, e cam greu, nu? Corect cu tine : da; corect cu jumatatea ta : nu!

M`ai minti de atatea ori si te-am iertat! Nu am puterea sa mai iert sufletu` ce m`a tradat!

Il iau in brate si astept sa vad ce mai vine Si imi ramane speranta ca el nu va fi ca tïne! sad

Pentru ce mai vin acasa? Cine ma va astepta?

Cei frumos trece repede sad!

Durerile ne coplesesc uneoristraight facesad

Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima! straight faceoh go on

Gandindu`ma cum este lumea, o zi fericita e aproape un miracol...e atat de "scump" sa fii fericit...si dureaza doar cateva secunde straight face

Ranile sunt trecatoare...Ca si viata, muritoare.Nu se pierde nici in bezna.sad

Ploaia care va cadea, pacatele toate mi le va spala`!straight face

Las sa curga lacrimi pentru o iubire ce n-o sa se stingasad

Inima ta pe mine ma vrea.dar sufletul iti cere altceva.sad!

M`a durut...Si sper sa-ti intorc durerea inapoi... Prima zi cu soare tu ai facut`o sa fie cu ploi straight face

Si in gand raman doar catevaa amintirii. Si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri. Nu uitaa ca tu ai ales sa te indepartezi. ti-am zis ca daca faci asta, nu o sa ma mai vezii straight face

Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea,candva,demult? straight face sad

Eu l`am iubit... si cateodata si el m`a iubit

Doamne, da`mi ce vrei tu, caci poate ce`ti cer eu nu e bine!

Caut un nou inceput, caci tu esti amintirea!

Vreau ca totu` sa fie asa cum a mai fost dar n`o sa fie!

Inca traiesc un vis departe de realitate straight face

Cauti paradisul, printre nori de fum. Te-ai ratacit acum, Totul se transforma-n scrum

De ce prietenii se transforma în târfe? De ce persoanele pe care le iubesc se transforma în scârbe?

Timpul trece si te influenteaza, atunci cand anii lasa amprente, altceva conteaza!;-j

Imi voi atinge scopu',eu fac cartile si jocu'!

Azi nu mai are rost! Nu mai sunt copilul care-am fost!;-j

Ma doare cand vad ca nu iti pasa si imi spui mereu"nu mai conteaza, lasa!"!

Ma tem ca n-am sa te mai vad uneori. Ca o sa`mi creasca aripi ascurtite pana la nori! sad

Imbracat in zambete apoape orice om e fals. Am crezut in ochii sinceri si da. da, m`am ars

Intr-o zi. Usa care m'a lovit. Va cersi sa ii mai calc pragu'

Am vazut ca prietenii iti sunt prieteni doar cand vor ei. sad

Daca as putea rade, nu as mai plange

| Paul_5456 a răspuns:

Statusuri triste frumoase?
Maturizeaza.te ba!

| Laalaa_9364 a răspuns:

Nu trebuie sa fii trista,de accea am ales sa iti trm status`uri de indiferenta,etc. Sunt mult mai utilebatting eyelashes... Vezi viata cu alti ochi, rooz si alb happy, dar nu tristasad... kiss

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute