| Amalia a întrebat:

Niste statusuri triste. dar nu din alea de pe statusuri.ro pentru ca nu imi placbig grin. mai frumoase plis.si niste melodii mai triste.

Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| maria_9426 a răspuns:

Buna
uite melodii
Daca ploaia s-ar opri - Cargo
Timpuri Noi - Tata
Taxi - Prea sus
Holograf - Vine o zi
Singur-Talisman
Anna Lesko -numai am timp
Lili Sandu-aproape de tine
Adda & Teasta - Minti murdare facute praf
Connect-r si alex- daca dragostea dispare
Vama Veche - Copilul si Durerea
Vama Veche - De ce?
Florin Chilian - Chiar daca
Taxi - Dragostea ca o pereche de pantofi
Nimeni Altu - Inger si demon
Karma - Amanta
Veritasaga - Sentiment inselator
Kydutz-N-am putut
Papa Junior ft.Monik-Ploaia
Adda-prietenie adevarata
Bambi-Imi cant iubirea
Adda-Prietenie adevarata
Jaar Project-In bratele tale
RBD-Para olvidarte de mi
Solo-A mai cazut o stea.
Solo -Imi amintesc.
Solo -Astept un raspuns,
Keo-Ploua cu lacrimi.
Liric-Nu mai suntem impreuna.
Andra-Colt de suflet.
Voltaj-Vara trecuta.
Voltaj -Acolo.
Voltaj-N'ajuge.
Solo-Povestea unui sfarsit.
Thalia - no me ensenaste
Carlos Baute & Marta Sánchez - Colgando En Tus Manos
blaxy girls - dear mama
sonohra- l`amore

paula seling - timpul
ND feat Flow - daca ai fi a mea
zmili - a fost o vreme
vizante - piesa pe repeat
pablo - inger pe motor
Marco feat Pablo & AnnA - Asa A Fost Odata
Acustic & Expresiv - Ganduri Spuse
dj aligator-close to you-varianta in limba romana
justus feat dyva - ai ramas
justus - 2 copii
criss blazini - 7 august
criss blazini - naufragiat in inima ta
George - ca doi copii
JustUs - doi copii
Damien Rice - 9 crimes
Kheops & Bogdan - fara final
Cumicu - refuz la drama
Yiuruma - river flows in you
Nimeni Altu` - trecand peste toate
Cosy - clipe
Cosy- doar eu si cu tine
Emmy- vocea mea
Liric - nu mai suntem impreuna
Nimeni Altu` - inca o poveste
Praf in ochi - o mie de ganduri
Ilogic-pentru tine
da`cruz ftcosmina-pentru tine
ekzit-prea tarziu
ekzit-rasaritul impreuna
Blank&jones-Fallen
britney spears-everytime

si statusuri
Acum cautam pe net ceva ce sa ti se potriveasca, pentru ca imi pari o persoana extrem de sensibila :)
Uite ce am gasit

unt doar o masca creata pentru altii, perfectionata pentru mine. Acum nu mai stiu daca eu sunt eu sau daca sunt ceva inventat de mine

Zambete. Priviri desprinse din vise Inca mai sper la cele promise De ce imposibilul nu este permis? De ce imi doresc doar ce`i interzis

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Ai incercat site ul http://ymstatus.com sau http://www.yahoostatus.ro/statusuri-triste.php
1. tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot

2. daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil

3. credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori

4. azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist

5. sa stii ca te iert/nu vreau sa astep/si chiar de ma doare/iubirea-i mai tare

7. iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma

8. azi plang dar si sper/ca printul nu-i el/c-a fost doar o clipa/ un gand ce irita.

9. lacrimile spala inima ce-i rana…
Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate
Sa iubesti inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata

Ci PE CINE ai.

Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa

fiu suparat

Dar nu am dreptul sa fiu si rau

Am invatat sa iubesc

Ca sa pot sa fiu iubit

"Spune stop cand te streseaza, explica`i ca exagereaza, nu intelege? Abereaza? Spune`i Pa si se calmeaza!"

"Copilaroasa?! Da. Pentru ca asa vreau. Matura?! Cand vreau. Ignoranta?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine"

Cand femeia spune "Nu", inseamna "Poate", cand spune "Poate", inseamna "Da". Si daca spune "Da", Inseamna ca nu-i femeie

"Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tau."
Sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.sad

Spune-i ca nu ma mai gandesc la el,spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu il mai iubesc, dar am zis toate astea printre lacrimi

Colorand zilele am observat ca am talentul de a le colora in negru

sper sa iti placa.
pa, pa.

1 răspuns:
| Gabriela_3882 a răspuns:

• Păcat de el, că înainte era băiat bun. Şi toţi se miră de gândirea pe care o are acum.

• Uită de mine, da' uită-te bine, că-i ultima pagină din trecut. Şi uită-te bine, înainte să zici că toate au trecut.

• Şi poate-i ultima dată, când te mai aud. Ultima dată, când te mai ascult. Ultima dată, când te mai ascund, în braţele mele de ploi.

"♥ Stii si tu, au trecut momentele.Doar eu si cu tine love struck Ia spune, iti mai aduci aminte? love struck. ♥"

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape love struck! ♥"

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant.

"Nu te simti mai bine ca te vad cu ea, nu te simti mai barbat cand iti intorci privirea.chiar nu stiu ce'i cu tine,poate asa e mai bine,iti amintesti cand ne certam,nu mai simteam ca ne iubeam,ne vedeam tot mai rar,esti vinovat.

Mi.e dor sa te strang in brate, sa te sarut. Mi.e dor sa imi vorbesti si sa te ascult. love struck

Pff viata e prea amara cu mine Chear l'am iubit sh o sa il iubesc

Oaree dc nu mai vreii s o luam de l inceput s uitam tot]sad

Am ramas singuraa in vanturi si ploii [Te IUbeSC Sh TE voi iubi mereu ]pacat ca tie nu iti pasa CE e in sufletul meu]sad

Zambesc sau plang, nici nu mai stiu,In inima e frig si totul pare asa pustiu,As vrea sa dau timpul inapoi,Era soare, ma incalzeam langa tine,Si astazi iubesc o amintire.[ T iUBesC eNoRM]

"♥ Ea va fi mereu, langa tine la bine si la greu, e realista si stie, ca pentru ea ca tine nimeni n-o sa fie, Spune-mi, cine te mai vrea pentru ce esti, nu pentru ce ai? ♥"

Sunt doar iluzii!

Ma urasti sau ma iubesti,nu pot sa"mai dau seama cum gandesti,azi plangi dupa ochii mei,maine nu sti daca ma mai vrei.

Tu mi'ai jurat iubire intr'o zi,ori ai uitat ori astazi numai vrei sa stii, si nu inteleg dc te porti asa, iti place sa te joci cu inima mea."

Ranilee pe care mi le'ai lasat nu se vor vindeca niciodata...acum NU mai are rost Suntem Doar amici Pff viata e prea amara cu mine Chear l'am iubit sh o sa il iubesc:

Totul e mai simplu cand te am aproape!; X

Doar sa-ti fie tie binesigh

ADIO! Sunt zile in care pur si simplu iti doresti sa mori, Asa e ziua de azi pentru mine. NICI NU ITI IMAGINEZI CAT M-AI DEZAMAGIT! NICI NU ITI IMAGINEZI CAT M-AI FACUT SA SUFAR! Cum poti sa fi doamne, Niciodata,nicio secunda nu m-am gandit ca o sa vars vreo lacrima dupa tine. Si nu,nu a fost numai una AU FOST SUTE, MII, Probabil ca nu iti pasa, probabil ca nu crezi ce zic. Normal...doar esti un baiat Ca toti ceilalti,sunteti toti la fel, Toti bagati aceleasi vrajeli,"nu o sa te fac niciodata sa suferi" JEGULEEEEEEE! Sper sa fi fericit acum Defat nu, sper sa nu poti dormii noaptea cum nu o fac eu Nu iti doresc raul,nu ti l'as dori niciodata, oricat de mult rau mi-ai facut tu mie. Pentru ca te iubesc, inca Desi meriti sa iti doresc.

. Sper sa-ti fie de foloswinking:*