| AlleAlllexandra a întrebat:

Vreau statusuri de dragoste. Statusuri, nu link-uri.

Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Iata cateva statusuri:
E ca o poveste, in care suntem doar noi doi... E ca o poveste, sclipiri de stele printre noi

Privirea mea da de stire... ca ochilor mei le e frica sa nimereasca intr-o noua poveste de iubire...

Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi!

Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X

Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

A iubi o ora e ceva animalic, o zi e ceva omenesc, o viata intreaga e ceva ingeresc, dar a iubi toata viata o singura fiinta e divin!

Ca sa obtii fericirea suprema trebuie sa ai pe cineva cu care sa o impart

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână

Să preţuieşti mai mult dragostea care ţi se oferă decât una pe care trebuie să o cucereşti!

Dragostea este forta care poate misca Universul! Iar pasiunea... o consecinta a sa

Timpul decide când să cunoşti pe cineva, inima pe cine să păstreze

Nu uita... candva ne vom revedea si ne vom aminti lucrurile pe care le faceam cand eram doar 2 copii...

Uneori din prietenie se naste si dragoste
Sper ca te-am ajutat! Bye!

1 răspuns:
| oÎngerașul a răspuns:

Adorm in fiecare noapte cu gandul la ea. Din vise nimeni nu mi te poate lua. Acolo esti cum vreau eu si doar a mea. Pacat ca nu pot schimba cu vise - realitatea
Daca exista un singur colt din Univers pe care stii sigur ca-l poti face mai bun - acela esti tu
E ca o poveste, in care suntem doar noi doi... E ca o poveste, sclipiri de stele printre noi
Iubirea ce o port. E doar pentru tine. Doar langa tine pot darui iubire. Pentru ca linga tine stiu ca voi primi pe veci iubire
fundă?