| ea_8849 a întrebat:

vreau un mesaj de la multi ani pentru prietenul meu! va rogg! unul frumos chiar daca e lung ca i-l dau pe mes! funditaaa! mersi mult >big grin

3 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Am vazut ca nu ai specificat daca este ziua de nastere sau de nume.
de onomastica :
Una dintre cele mai frumoase sarbatori din luna decembrie este ziua de Mos Nicolae. Este ziua in care se transmit urari, mesaje si felicitari celor care poarta numele Sf.Nicolae. Cei mici asteapta cu mare drag momentul in care mosul vine si le lasa in ghete sau in cizme cate un cadou micut. Copii care nu au fost cuminti pot primi in dar si o nuielusa. Cei mari isi adreseaza SMS si mesaje de onomastica prin intermediul telefonului mobil. In aceasta zi de mare sarbatoare este dezlegare la peste, iar adultii il pot insoti si de un pahar de vin. Dar sa nu mai lungim vorba si sa va las cateva mesaje, urari si felicitari ce pot fi transmise celor care poarta numele de Nicolae:
-De Sfantul Nicolae va doresc sa aveti parte de cizmulete pline de cadouri minunate.
-Ziua de 6 Decembrie sa aduca tuturor romanilor multa sanatate si fericire si ca spiritul acestei zile sfinte sa nu fie uitat.
-Fie ca inceputul sarbatorilor sa va aduca in viata o raza de lumina si sa va ajute sa fiti buni mai ales acum in preajma sarbatorilor si sa va aduceti aminte cum era cand abia asteptati sa ninga si sa vina mosul sa va aduca ceva in ghetute.
-Cu ocazia sarbatorilor de iarna va doresc multa sanatate, dorintele sa se implineasca iar Dumnezeu sa va protejeze de tot raul din lumea asta. Iar Sf. Nicolae sa va aduca multe cadouri frumoase si dorite de voi.
-Printre fulgi de nea imaginari m-am strecurat aseara la tine in casuta, sa-ti las un dar simbolic acolo in ghetuta, dar te-am vazut dormind si atunci ti-am lasat un pupic dulce pe obraz. Mos Nicolae

De zi de nastere :
http://felicitari.acasa.ro/mesaje~Zi-de-nastere
Succes!

| moniii a răspuns:

Alege`ti uh de aicibig grin

- Pentru tot ceea ce ai incercat sa faci pana acum si nu ti-a iesit, pentru tot ce ai construit dar s-a ruinat, pentru tot ce ai cautat in zadar si nu ai gasit, azi ai voie mai mult ca oricand sa crezi intr-o minune. La Multi Ani!

- La multi ani, comoara sufletului meu! Sa traiesti 100 de ani, verde ca bradul, mandru ca stejarul iar in drumul vietii tale sa ai parte numai de flori parfumate si frumoase precum dragostea, fericirea, sanatatea, intelegerea, simplitatea, simpatia, cariera, libertatea si familia!

- Iti urez tie, care esti primul si ultimul meu gand din zi si din noapte, tot binele din lume, noroc cu carul si sa ajungi in Top Capital sa te poti bucura de bani cat mai mult timp si toate visele si dorintele sa ti se indeplineasca mult mai devreme decat poti spera!

- Bucura-te de fiecare clipa, zambeste, fii fericit si aminteste-ti un lucru: azi e ziua cea mai speciala din an asa ca traieste-o la maxim! La Multi Ani!

- La multi ani, la multa fericire, la multa iubire, la mult noroc si la multe dorinte implinite.

- Pentru cea mai importanta persoana din viata mea, pentru tine, toata dragostea din lume… esti raza de soare din viata mea, esti lumina din intunericul vietii mele… Te iubesc…

La multi ani!
Cand orologiul noptii va limita hotarul
Si cu batai scurte va mai trece un an
In cinstea tineretii vom ridica paharul,
Urandu-ti: sanatate si un sincer
LA MULTI ANI!

| Rihanna18 a răspuns:

- Pentru tot ceea ce ai incercat sa faci pana acum si nu ti-a iesit, pentru tot ce ai construit dar s-a ruinat, pentru tot ce ai cautat in zadar si nu ai gasit, azi ai voie mai mult ca oricand sa crezi intr-o minune. La Multi Ani!

- La multi ani, comoara sufletului meu! Sa traiesti 100 de ani, verde ca bradul, mandru ca stejarul iar in drumul vietii tale sa ai parte numai de flori parfumate si frumoase precum dragostea, fericirea, sanatatea, intelegerea, simplitatea, simpatia, cariera, libertatea si familia!

- Iti urez tie, care esti primul si ultimul meu gand din zi si din noapte, tot binele din lume, noroc cu carul si sa ajungi in Top Capital sa te poti bucura de bani cat mai mult timp si toate visele si dorintele sa ti se indeplineasca mult mai devreme decat poti spera!

- Bucura-te de fiecare clipa, zambeste, fii fericit si aminteste-ti un lucru: azi e ziua cea mai speciala din an asa ca traieste-o la maxim! La Multi Ani!

- La multi ani, la multa fericire, la multa iubire, la mult noroc si la multe dorinte implinite.

- Pentru cea mai importanta persoana din viata mea, pentru tine, toata dragostea din lume… esti raza de soare din viata mea, esti lumina din intunericul vietii mele… Te iubesc…