| alexandra_5410 a întrebat:

Bunalove struck am si eu o intrebare pentru voi:credeti ca merge o relatie intre o fata de 19 ani si un baiat de 13 ani? chiar eu sunt in aceasta situatie, ne placem amandoi, si el mereu ma intreaba daca vreau sa stau elsadsi nu stiu ce sa fac daca sa ma combin cu el s-au nuthinking, si de aceea am nevoie de niste sfaturi de la voihappy, conteaza foarte mult varsta intr-o relatie? voi ce a-ti face daca ati fi in locu meu? fara raspunsuri in bataie de joc, va rog multlove struck

10 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Măi, măi...13 și 19. Curios e că fata e mai mare, nu invers. Mie mi se pare cel puțin ciudat, adică...probabil e un gând pervers, dar ce să faci cu unu de 13 ani? laughing
Oricum, diferența de vârstă se vede cu ochiul liber, ești un copil la 13 ani, la 19 ești deja, nu numai major, dar și matur, cu o oarecare experiență de viață. Eu nu, eu zic că nu ar merge așa ceva. Poate că nu-s în măsură, dar na...tu faci, până la urmă, ce vrei, doar e alegerea ta, nu a noastră.

| santy a răspuns:

Buna! mai rar asa ceva. Exista relații cu diferente de vârsta de la cele mai mici la cele mai mari dar la 13 ani nu știu câtă maturitate are in gândire si multe altele ca sa meargă o relație cu tine care ai 19 ani. normal ar trebui sa fie diferente mari de perceptii despre viata. Ar merge dar pentru perioada mica zic eu, nu de viitor.credeam ca o fata de 19 ani caută un altfel de băiat totuși mă rog! Bafta

| Aly_9916 a răspuns:

Pai sa stii ca si eu sunt cam i aceeasi situatie dar uite situatia mea:eu sunt baiat am 17 ani...si are 14 sincer varsta nu conteaza dif de varsta dintre un vecin si sotia lui este de 10 ani decistraight face
dar...o sa zica lumea multe chesti vrute si nevrute dar nu bagi in seama ce spune a da fa ce iti spune inima daca il iubesti nu vad dc nu te-ai combina cu el...

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Scuza-ma dar mi se pare o idiotenie.In primul rand sunt destul de multi ani diferenta intre voi. Daca era invers mai ziceam, dar pe bune: ce poate sa-ti placa la un mucos de 13 ani? straight face Maturizeaza'te si gaseste'ti unu de varsta ta!
Bye!

| Stefiiiiii a răspuns:

Buna Alexandra, din punctul meu de vedere in dragoste nu conteaza varsta, eu zic sa te combini. sper ca te-am ajutat cu cevahappy

| tudorflorin96 a răspuns:

Tu mai intrebi sigur ca nu poti diferenta dintre voi doi e prea mare daca tu aveai 19 an si el sa minim 17 se putea dar asa nu se pote.Nu imi vine sa cred ca trebuie sa raspund la un lucru extrem de logic.

| Laura_2910 a răspuns:

Eu am avut o relatie asemanatoare acum un an eu aveam 16 si el avea 13. Ne placeam dar nu era de ajuns. dupa o luna ne-am despartit deoarece baietii la varsta aia tot ce au in cap e fotbal si s iasa cat mai mult cu baietii prin fata blocului sau mai stiu eu pe unde. In primul rand sunt imaturi iar mai ales thu avand o varsta adica esti si majora eu zic ca nu ar trebui sa te bagi in asa ceva pentru ca nu ai nimic de castigat. Sau poti incerca pe pielea ta cum este si apoi dupa scurt timp sa ramaneti amici. O relatie serioasa nu se poate pune problema happy

| AleX_9955 a răspuns:

Poti fii acuzata de pedofilie

| Me_6996 a răspuns:

Saluthappy Eu nu m-as combina cu el pentru ca ii prea mic pentru tinebig grin. Cred ca meriti mai mult de atat, nu crezi?happy

| al3xby3x a răspuns:

Pai eu in locul tau nu m-as combina cu el. Eu iti spun sincer asta! in primul rand are 13 ani este prea mic pentru tine iar tu ai 19 ani.