| diana_6165 a întrebat:

Bunahappy, am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi:credeti ca ar merge o relatie intre o fata de 18 ani si un baiat de 14 ani?happy, stiu ca poate o sa va para putin ciudat dar pot sa spun ca m-am indragostit de acest baiat si imi place mult de elsad. Ne intelegem bine, stam pe aceeasi strada, iesim in fiecare seara si stam la scara impreuna cu ceilalti prieteni ai nostri.Si el ma place pentru ca imi da mereu de inteles si i-a spus si unei prietene de-a mea ca ii place de mine. Voi ce pareri aveti? ar putea merge o relatie intre noi doi? ce a-ti face daca ati fi in locu meu? am nevoie de sfaturi, fara raspunsuri in bataie de joc! va rog multlove struck

5 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Diana, varsta nu prea conteaza.

Am si eu prieteni care au avut iubite cu 3-4 ani mai mari decat ei si au avut relatii destul de lungi.

Nu te gandi la varsta ca la un impediment, ce simti conteaza.

Noi nu putem stii daca merge sau nu relatia intre voi, nici macar nu, nici nimeni! Doar timpul si experienta iti poate spune.

Bafta!winking

| anOnimat01 a răspuns:

Buna! Eu sunt de parere ca niciodata nu e exclusa orice relatie si mai ales in situatia aceasta! Nu e nimic iesit din comun! Daca te-ai indragosit si tipul iti place cu adv nu ai de ce sa te temi! Daca voi va intelegeti relatia ar putea merge. Nu conteaza diferenta dde varsta! Aaa. si referitor la intrebarea ca ce as face daca as fi in locul tau, raspunsul ar fi ca m-as gandi mai intai la mine si de ex daca mie mi-ar fi placut baiatul nu as ezita sa incep o relatie cu el!

| Cookiee9712 a răspuns:

Nu conteaza neaparat varsta. dar daca tu esti mai mare ca el, este ok. pentru ca nu va fi cazul sa te fraiereasca, ce pot sa zic...incearca`ti norocul :* succes, si tine`ne la curent!

| Lightose a răspuns:

Nu conteaza varsta dar...ganeste-te ca iubitul tau are 18 ani si sa presupunem ca ar sta 2 ani fara sa faca sex cu tine:ti-ar conveni sa iti incepi viata sexuala la 16 ani? C-am devreme nu crezi? Si in cazul asta eu am facut doar o presupunere pentru ca nu cred ca acest baiat o sa astepte 2 ani.De ce nu iti propui sa il provoci? Daca te va astepta 2 ani inseamna ca te iubeste dar atentie:fara sa te insele cu altele!
Si mai gandeste-te ca el va termina liceul si poate va merge la facultate. Oare va ramane sa faca facultatea la tine in oras sau va pleca?
Vorbeste cu el aceste aspecte si lamuriti problema.
Sper ca te-am ajutat! Funda?
O zi buna!

| ranza a răspuns:

Nu conteaza varsta sau cat de urat sau frumos este conteaza cat de mult il iubesti si ce inima arewinking