| ღDeEa a întrebat:

love struck.as vrea si eu niste statusuri ca iubesc un baiat. dar nu stiu daca el ma iubeste pe mine...sad... Fundaaa!love struck

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Am asteptari pentru ca mi-ai facut o promisiune

Daca tu nu o tratezi cum merita , nu te supara atunci cand altcineva o va face.
Cand oamenii iti spun ca nu poti realiza ceva , tu doar zambeste si spune-le ca poti . Foloseste asta ca pe o abtine si incearca si mai tare .
Fii multumit de tot ce ti s-a intamplat azi . Nu ai ziua de maine niciodata promisa .
Siguranta de sine e cheia . Daca tu nu crezi in tine , atunci nimeni nu o va face
Cand ti se intampla ceva bun , nu renunta doar din cauza unei greutati .
Cateodata pierdem prea mult timp gandindu-ne la cineva care probabil nici nu se gandeste la noi
Toata ura ta m-a facut mai puternica . ♥
Cand esti important pentru alta persoana , acea persoana va gasi mereu o cale sa-si faca timp pentru tine . Fara scuze . Fara minciuni . Fara promisiuni incalcate . ♥
Daca cineva te iubeste cu adevarat nu-ti va da niciodata motive sa te indoiesti de asta
Mamăă , câte am făcut pentru tine , nici ălea nu le-am făcut bine. da băiețaș dar eu nu umblu toată ziua prin oraș.

Pe cine ai langa tine . Acum tu sa bagi de seama . Caci daca maine dispare ! O sa vezi ce mult inseamna ! winking

"Nu o lasa sa plece Stii ca e singura care te`ntelege Fa`o sa uite c`ai fost rece

Poarta`te frumos q ea.k e prea mik si nu stie c vrea.spune`i "DA" cand spune "NU".zambeshte`i cand iti zambeshte.cand gresheshte n`o certa k e prea mik si nu stie c vrea!

••N'are rost sa plangi.Niciun regret n'ar mai conta.O sa'si dea seama el ce'a pierdut CâNDVA

Optimismul asta penibil nu o sa te ajute,deci nu ne impacam ca sa ne certam din nou peste 5 minute!

N-ai ştiut să mă respecţi niciodată-n viaţa ta . Acum de ce te plangi că nu mă poţi uita?
Când plânge o femeie, nu întotdeauna un bărbat e de vină, dar el e mereu măcar una dintre lacrimi .
Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult.
Mereu va fi una care sa planga dupa tine, da` nu eu scumpule!

Chiar daca iti gresesc,chiar daca sunt momente cand iti lipsesc,sa nu uiti,sunt langa tine si te iubesc !
Iubitule,daca vrei sa ma intorc ,e ca mine sau deloc !

Tu esti singuru' caruia ii accept vrajelile.
Ia-ma de mana si hai In coltul nostru de rai
Vocea ta e sunetul pe care vreau sa il aud toata viata mea.
Nu suntem ca tine,o stii prea bine.Fa-te ca nu ne vezi daca nu-ti convine
Iubeste-ma cum stii tu mai bine si promite-mi ca nu vei pleca niciodata de langa mine.
Si cand credeam ca te-am gasit...tu ai plecat.
Nu am nevoie de persoane care sa ma felicite cand realizez ceva si de persoane care sa ma faca sa realizez ceva.
Sunt unele persoane fara care nu poti sa traiesti.
Oricat sari tu pe el,n-o sa fie al tau.\=\Daca sunt eu in peisaj o sa-ti fie rau.
Ar fi penibil sa nu recunosc ca te iubesc.
Daca te-ntrebui unde sunt cauta-ma in trecut.
Si timpul trece,e de neoprit...dar amintirile raman la nesfarsit.
Gandurile mele sunt ca fluturii,doar ca nu pleaca niciodata.
Poate ca ai uitat cum arat,cum ma imbracam sau in ce locuri ne intalneam.Dar nu poti sa uiti ce simteai.Asta e,tu ai vrut-o!
N-am nevoie de motive sa fiu fericita.♥
Cei ce-au luptat pentru tine iti sunt alaturi.
Ai crezut in vrajeli,de-aia ai ajuns asa.Sperai ca in viata lui numai e altcineva.
Atunci privirea ei te incalzea ca razele de soare,acum privirea ei e mai rece decat orice ninsoare.
Crezi ca o sa fie mai bine?N-o sa fie daca mai continui asa.
Ai vrut doar bani.Si din cauza lor ai pierdut atatia ani.Daca numai poti sa dai timpu' inapoi nici cu toti banii tai,macar fa-i pe altii sa inteleaga ce n-ai inteles tu.
. N-am intalnit pana azi pe nimeni/cu care sa vorbesc fara sa gandesc.
Iarta-ma daca ti-am gresit cu ceva.Iarta-ma daca ti-am dat pana si viata mea.
Prea tarziu ca sa ma mai pot schimba.Prea tarziu pentru a fi altcineva.
Şi azi pe cer sunt doar lumini , lumea se joacă-n amintiri !
Timpul trece stiti si voi e mereu de neoprit.Toate la timpul lor,dar acum e momentul potrivit.
Atatea amintiri,sincer nu pot uita.Ai fost si vei fi mai mult decat important in viata mea.
Mi-am propus sa uit tot,da` chiar nu pot.
Doamne,astazi vreau sa ii vad pe toti cel putin la fel de fericiti ca mine♥
Si din momentul asta sunt sigura ca v-am pierdut pe toti

Era o gluma la inceput.Prostii.nu credeam că o să vreau să te văd in fiecare zi!
Nimanui nu-i pasa daca esti trist, asa ca ai putea la fel de bine sa fii fericit.
Si poate as da timpul inapoi doar pentru o clipa.
Si-am ajuns sa vad dincolo de aparente,in luma mea eu nu primesc zdrente.
N-ai fost acolo sa ma vezi,dar totusi continui sa comentezi
Si iti duc dorul zi de zi,mi-e dor cum ne jucam ca doi copii.
În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături.
Daca o iubesti de ce ai plecat?Intoarce-te!Ea inca te asteapta.
Stiu ca totu' intre noi a fost doar abureala.
Si cred ca nu ai dreptul sa mai comentezi,o data ce pe tine nu te veziwinking
Da e o zapacita asa este felul ei de fi.
Am rezistat,da' nu stiu cat o sa mai rezist.
Si te simt aici chiar daca esti acolo
Atunci cand sunt la pamant si aparea ea.tot raul din lumea mea dispare
Acum sunt in stare sa dau tot,doar ca nu mai am pentru cine.
N-am sa te uit,nu,e imposibil.
Sa nu mai ai incredere in acela care si-a incalcat o data cuvantul
Uite-te bine la ea.E ultima data cand o mai vezi.
Pt mine esti perfect.Chiar daca nu ma bagi mereu in seama,chiar daca cateodata ma plictisesti,chiar daca te dai in spectacol,chiar daca te joci cu mine,chiar daca ma enervezi,chiar daca nu ma suni,chiar daca te dai la altele.Chiar daca gresesti.
El are de pierdut,tu esti ok.
Am invatat sa iubesc prost,Sa urasc frumos,chiar fara rost
Si poate-i cineva departe,acolo care sa ma-nteleaga,sa ma ajute,sa ma iubeasca.
Credeam ca daca voi pleca te voi putea uita,dar orice cale alegeam tot la tine ma intorceam
Nu pot sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa iubesc,pentru nu sunt sigura daca a fost iubire.
Dar sa-ti multumesc ca m-ai facut sa sufar?De fapt,iubirea cu suferinta au devenit sinonime
Pe drumul meu
OK,ti-ai facut bagajele,vrei pe-altcineva.Dar de ce ai luat si inima mea?
Distanta ne desparte, dar noi nu ne despartim !love struck
Ai plecat cand mi-a fost mai greu,asta ma doare,spuneai ca ma iubesti,asta o spune fiecare!
~ Momentul enervant când tu vrei să închei o conversaţie, iar celălalt nu se mai opreşte din vorbit.

Oamenii vin, raman pleaca si nu-I poti judeca Dar cand pleaca, pleaca c-o bucata din inima ta.
Acestea sunt vise colorate intr'o lume plina de nuante gri !
Şi-n 2 săptămâni m-ai cunoscut cât alţii intr-o lună, Am şi o parte întunecată , dar ţie ţi se pare bună
Şi spui : "Gata! De dragul ei mă potolesc, că e prea mică şi o iubesc !
•Dar Eu` zambesc . Caci drogul nu-l mai i`au ! Te am in fata mea . Si totusi`.nu te vreau` !
De`asta tot ce`i frumos dureaza al dracu` de putin !
Tu ai invăţat`o că nimic nu` se uită . că nu totu` se iartă . Că mâine e o zi în care poţi să mai greşeşti o datăă`
Acum, totuşi dup-atâta timp încă mi-e dor . şi dor . unele momente încep să cred că niciodată nu mor .
O doare ca stie ca nu esti langa ea .O doare ca esti cu alta, dar o consoleaza gandul ca e in inima ta .
Ştiu că lumea nu simte. Nu pot lega sentimente de cuvinte.
Să te schimb nu pot,la tine îmi place tot ce nu suport. !love struck
E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă
Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !
Atatea lacrimi fara rost • oricum nu mai conteaza... ce a fost , a fost♥
Când zice că o sa fie bine...simţi ca toate cele grele trec. ♥
Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

Şi dacă stau să mă gândesc…nu-i deloc o dramă. Scuză-mă puţin,dar…Cum te cheama?!

"Esti suparata acum pentru simti ca nu poti trai fara o anumita persoana . Dar daca el poate trai fara tine atunci si tu poti . Doar acum , dar durerea va trece si o noua zi va aparea . Nu este acesta sfarsitul , viata ta abia a inceput .

Oamenii care sunt facuti unul pentru celalalt sunt aceia care pot trece peste orice care este facut sa-i desparta si devin si mai puternici decat erau inainte . Nu renunta unul la celalalt sau la relatia pe care o au cand trec prin probleme , chiar de ar fi cel mai usor lucru pe care l-ar putea face

" Nu ar trebui sa fii cu cineva pentru ca aveti totul in comun . Ar trebui sa fii cu cineva care e in stare sa-ti tolereze toate diferentele . A avea totul in comun e bine pentru prieteni . Deschiderea de noi orizonturi este pentru dragoste . "

Sa plangi nu il va face sa se intoarca . Sa spui ca nu-ti mai pasa nu va face asta sa se intample , si sa tii totul in tine nu te va face mai puternica .

" Nu te urasc , niciodata nu am sa o fac . Ma comport asa doar pentru ca e mai usor decat sa admit ca mi-e dor de tine .

" Sa inseli o persoana buna e ca si cum ai arunca un diamant si ai alege o piatra . " [ c

" Nu cred ca sentimentele se schimba , nici persoanele , ci situatiile . Stiu ca e posibil sa nu-ti mai placa o persoana dupa ce ai iubit-o foarte mult sau sa iubesti o persoana dupa ce ai urat-o , dar asta se intampla nu pentru ca oamenii se schimba , ci pentru ca ceva nu e la fel . Este pentru ca ceva te-a facut sa gandesti diferit , ceva ti-a deschis ochii . Ceva te-a facut sa vezi totul altfel . Este la fel ca si cu zilele . Unele zile poate fi innorat , alte zile poate fi soare . Zilele nu se schimba ,ci vremea . Si nimic nu poate fixa asta intr-un fel , lucrurile se intampla de la sine

" Daca m-ai fi intrebat acum un an , ti-as fi spus exact ce vroiai sa auzi. Acum, stiu ca nu pot multumi pe toata lumea si imi pare rau daca iti ranesc sentimentele . Nu pot sa ma fac pe mine nefericita ca sa te multumesc pe tine , si nici nu voi incerca. "

" Greseala cea mai mare a unui baiat este de a da oportunitatea altui baiat sa o faca pe prietena lui sa zambeasca

" Stii de ce e greu sa fii fericit ?
Pentru ca ti se pare greu sa renunti la toate lucrurile care te fac sa te simti rau ."

" ZAMBESTE MEREU !
Viata nu e plina de motive ca sa zambesti , dar pur si simplu zambetul in sine poate fi un motiv pentru altii sa zambeasca.

"Poti spune < Imi pare rau > de un milion de ori , poti spune < Te iubesc > de cate ori vrei tu ,oricand vrei tu , dar daca nu vei dovedi ca ce spui e adevarat , atunci mai bine nu spui nimic . Daca nu o poti arata , atunci cuvintele nu au nicio insemnatate .

" Nu e totul bine ,dar intr-un fel sau altul te descurci sa le rezolvi, si ma intreb , adica mereu m-am intrebat , de unde vine toata puterea asta,toata demnitatea si gratia pe care ai pus-o in fata tuturor problemelor care ti-au aparut in cale , pentru ca intr-o zi imi doresc sa pot fi si eu o astfel de persoana.

El nu e perfect . Tu nu esti perfecta . Si niciodata nu o sa fiti .Dar daca poate sa te faca sa razi macar o data , sa te faca sa te gandesti de doua ori , si daca admite ca este o fiinta umana ce face greseli , atunci nu-l lasa si ofera-i tot ce poti . Nu iti va da citate din poezii , nu se va gandi la tine tot timpul ,dar iti va da ceva ce stie ca ai putea sa-i ranesti. Nu-l rani , nu-l schimba si nu te astepta la mai mult decat iti poate da. Nu-l analiza . Zambeste cand te face fericita , si du-i dorul cand nu e langa tine . Oameni perfecti nu exista , dar exista un baiat care e perfect pentru tine .

" Nu as alunga niciodata fericirea care ai adus-o tu in viata mea . " [

" Este posibil sa nu avem cea mai perfecta relatie , insa atata timp cat iti doresti sa scoti in evidenta tot ce este mai bun la ea ,atunci asa voi face si eu .

Simt ca atunci cand sunt cu tine toate problemele mele dispar . Totul este mult mai simplu . Sunt mai fericita . Viata mea pare ca se imbunatateste . Zambesc intr-una si ma simt mai bine . Si cand esti plecat , tu esti tot ce vreau . Am ajuns nu doar sa te vreau , ci sa am nevoie de tine

Adevarul este ca mi-e dor de tine tot timpul , in fiecare secunda , minut , ora , zi .

Nu esti niciodata prea tanar sau prea batran sa te indragostesti .

" Te iubesc pur si simplu . Nu pot schimba asta . Nu e alegerea mea . Mi-as dori sa nu o fi facut-o , dar asa e dragostea . Nu pot spune niciun cuvant despre tine . Trebuie sa te uit . Mi-as dori sa nu ingreunezi situatia . Sunt lucruri pe care mi-as fi dorit sa ti le fi spus . Sunt mult lucruri pe care ar trebui sa ti le spun , dar nu stiu cum . Nu pot da de tine . Modul tau de a privi lumea e diferit de al meu.Nu pot schimba asta . Nu e alegerea mea . Mi-as dori sa nu te fi iubit . Nu pot sa te uit . Mi-as dori ca totul sa se intampla asa cum s-a intamplat odata .

Daca cineva vine la tine sa-ti ceara o a doua sansa , ai grija ! Poate nu o face pentru ca te iubeste , poate o face pentru ca nu te-a ranit destul

"Nu conteaza daca discutiile noastre devin putin plictisitoare sau daca atunci cand ne dam mesaje nu mai stim ce sa ne spunem .Nu-mi pasa cand stam impreuna si nu facem nimic , pentru ca doar gandul ca te am ma face mai fericita .

Adevaratii barbati se gandesc la marimea inimii .
Nu la marimea blugilor

" Trebuie sa acceptam faptul ca unele persoane vor ramane doar in inimile noastre , nu si in viata noastra

Poate ca nu mai vorbim la fel ca inainte .
Poate ca nu-ti mai dau mesaje sau te sun cum obisnuiam sa o fac . Poate ca nu-ti mai scriu pe facebook sau nu-ti spun nimic cand te vad , dar asta nu inseamna ca am incetat sa tin la tine . Inca o fac , doar ca daca ma distantez de tine este singura mea sansa sa trec mai departe si sa fiu fericita . Daca scap de obiceiul de a ma uita pe facebook-ul tau sau de a te cauta in agenda telefonului intrebandu-ma daca sa-ti dau mesaj sau nu , poate asa pot trece peste tot ce simt pentru tine .

" Trebuie sa stii cum sa fii singur si sa nu depinzi de alta persoana . Trebuie sa stii cum sa fii impacata cu tine inainte sa incerci sa fii fericita cu altcineva . Daca nu te poti iubi pe tine , de ce ai asteptari ca altcineva sa o faca ? "

"Scrisorile de dragoste nu se vor demoda niciodata

Nu cer prea mult de la tine . Nu-ti cer sa-mi acorzi atentie maxima . Nu-ti cer sa-ti neglijezi prietenii pentru mine . Nu-ti cer sa-mi trimiti mesaje de dimineata pana seara cand te bagi in pat . Nu-ti cer sa-mi cumperi lucruri si sa ma scoti in oras in fiecare seara . Tot ce-ti cer e sa ma iubesti , mereu .

Nu mai pot face asta .
Nu mai pot sa ma intorc alergand la tine de fiecare data cand imi dai vreo falsa speranta , facandu-ma sa cred ca nu s-a terminat intre noi . Ar fi mult mai usor pentru mine daca mi-ai spune sincer ca nu te vei mai intoarce inapoi . Dar nu o vei face , pentru ca nu esti genul asta . Nu ma vei lasa sa iti dau drumul , chiar daca tu ma lasi sa plec de fiecare data cand stii ca m-ai avut.

Oricat de mult te-as iubi ,viata nu se opreste din cauza ta .

Erau vremuri in care si universul ni se parea mic,vremuri cand puteam spune, suntem doi ! Nimeni si nimic nu ne poate invinge.♥

E prima oara cand se intampla asa ceva. dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

Ne indragostim de persoane nepotrivite deoarece spun lucruri potrivite.

Băieții spun: Ce-am făcut de data asta? În traducere: Cum de m-ai prins?

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună , te face să te simţi cel mai puternic om când o ţii de mână.

Ai curaj! Sterge-ti lacrimile! Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus.

Se spune ca adevarul raneste. Probabil ca asa e, insa minciunile ranesc si mai rau!

Le spui prietenilor tai : "Uite-o cum rade ." Iar ei iti spun : " La cate i-ai facut , e clar ca nici nu te aude " 'winking

Felicitări pentru premiu! Ai câștigat ura mea pentru eternitate . batting eyelashes

Într-o noapte o stea m`a întrebat:
- De ce nu îl lași dacă te face să plângi ?
- Stea tu ți-ai părăsi cerul ?

Un gand nebun imi umbla prin cap de ceva zile , acela te numesti tu " iubire" . ♥

Daca am compara dragostea cu ninsoarea , ar veni in fiecare an , in fiecare iarna exact cand avem nevoie de ea . De ce ? Pentru ca iarna avem nevoie de aceea caldura si de pace in sufletele noastre pentru ca sunt cele mai importante sarbatori care vin cu bucurie si fericire . < 3

O cearta intr-o relatie .
El : Nu sunt singurul care a gresit in aceasta relatie !
Ea : Da , eu am gresit prea mult caci am orbit si te-am iubit .
Asa suntem noi [ fetele ] suntem orbite de iubire . sad

Nu vreau sa te sufoc, nu, nu vreau sa te plictisesc, nu, nu stiu exact cum sa ma comport tot ce stiu e ca te iubesc.

Daca vreodata ai uitat pe cineva , nu inseamna ca nu a insemnat ceva in viata ta . winking

Nu vreau sa ma mint singura . stiu foarte bine ca inca il mai iubesc winking

Ma omoara faptul ca nu ma bagi in seama si eu stau ca proasta asteptand .

Nu caut pretexte pentru o simpla impacare , nu stau sa ma milogesc de tine pentru o sarutare winking GATA ! Ce a fost , a fost ! Nu ma rog de tine ca sa cad eu prost

Daca ti-am spus ceva ce te-a deranjat sa stii ca ai meritat ! winking

Cand ai si tu o viata mai frumoasa vine unu/una si ti-o face stearsa

Cand lumea te calca in picioare , ei nu vor decat sa te puna la incercare . Sa vada cine se enerveaza mai tare ... straight face

Oricat de puternica ai fi , odata si odata iti va scapa o lacrima .

Nu m-as plange niciodata de ei . Nu sunt perfecti , dar sunt si vor ramane prietenii mei . ♥

Am trecut pe langa el fara sa-i mai zic "Buna" . Si parca am continuat o zi mult mai buna ...

E vina mea ca am tacut . . .Ar fi trebuit sa zic totu` de la bun inceput ... sad

Vreau sa fiu ultima fata care te va saruta , nimeni altcineva s-o mai faca ! ♥ =p~

Multi arunca 2 cuvinte in vant . Multi spun "te iubesc" cu alt nume in gand !

Ca baiat de cartier ti-e usor sa-i zici "Adio". Ai idee ce simte ea ? Daca nu te rog intreab-o happy

•Am greshit.Nu trebuia sa iti fac loc in viata mea.dar promit te voi uita.Oricat de mult ar dura.oricum in sufletul tau niciodata n`am fost eu.

FeEteleee:X
As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

•Uneori mi-e dor de tot ce am trăit ,dar stau şi mă întreb " oare chiar m-ai iubit ? " :-s

•Iti amintesti cand mi-ai zis ca nu o sa fii in stare sa`mi faci rau?! Ai fost!

•Tu esti indiferent.Ai ales sa fii cu altele.Eu te-am ales pe tine.Te iubesc asa cum esti,desi nu esti cu mine. ;

Nu-mi place când cineva e pe cale să-ţi spună ceva , iar apoi îţi spune "Nu mai contează

Mesaje de amor.Scrise cu alta-n d0rmitor ! :O Iti spune iubita te adorlaughing.Mor de al tau dor ! Tu stii adevarul. Dar nu poti de langa el sa pleci ! Te minti singura . Papusastraight face Singura te inecii !

♥ Îţi aminteşti cuvinte şi tăceri.Era demult,sau poate era ieri.Îţi aminteşti,eraţi pe`acelşi drum.Era demult,sau poate e acum. ♥
sper ca te=am ajutat te pup

2 răspunsuri:
| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna :*...am eu 2 statusuri destul de frumoase big grin..."Dont`t run away love" si "Tot ce faci tu ma face sa zambesc". Sper ca ti-am fost de folos >big grin

| Simonka_Denisa_1994 a răspuns:

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…
:X :X