| florentina04 a întrebat:

Buna!; x; x.

Vreau si eu un sfat de la fetee!kiss.

De obicei ma epilam cu Bic'ul dar creste repede si ma si irit foarte tare.straight face

Cat timp trebuie sa las firul de par sa creasca ca sa'l pot epila cu ceara?!
De la ce firma si cam cat ar costa ceara?!

Si il legatura cu iritaia ce as putea face?!

Multumescc anticipatkisskiss!; x

4 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Pana creste suficient sa se simta la mana.Si apropo ca sa iti zic ca imi pare rau de tine ca si eu am aceeasi situatie dar am mai scapat de ea de cand folosesc pudra dupa ce ma epilez iar iritatia dispare dupa 2-3 ore.In schimb dupa ce te epilezi trebuie sa te speli cu un sapun antibacterian si inainte de epilat bineinteles, dar cu apa calda iar dupa cu jet rece de apa si dupa pudra.

| gabby269 a răspuns:

Cel mai simplu, mai igienic si mai eficient e sa mergi la un salon.Esteticiana respectiva iti va da toate detaliile, nu costa mai mult de 25 de lei un epilat lung, dureaza mai mult pana creste firul de par, pielea e mai fina si firele vor fi din ce in ce mai rare, o data pe luna e suficient sa te faci, fara sa te complici cu bicuri si ceara facuta acasa.

| DarkHowler346 a răspuns:

Fetelor va rog ascultatima nu va mai faceti cu bic-ul vedeti ca la farmacie este un exfoliant si il scoate direct din radacina dar cu bic-ul se incapataneaza

| GeOoXXX a răspuns:

laughing cu bigu va radeti ma