| Vasilica291 a întrebat:

am 13 ani sunt virgina si ar trebui sa imi vina ciclul a treia uara pe 8luna asta dar nici acum nu mia venit.De 2 zile dupa ce urinez la stergere pe hartie ramane un lichid albicios cu sange.ASTEPT SFATUL UNUI MEDIC

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

La vârsta ta, nu e nimic ciudat în astfel de lucruri. Ciclul se va regla abia peste o vreme și va deveni (mai mult sau mai puțin) regulat - adică fără întreruperi în apariția sa periodică.
Până atunci, răbdare și nu uita să ai un calendar / agendă unde să notezi permanent când apare sângerarea și când se oprește pentru a-ți forma acest obicei - va fi foarte util în timpul vieții sexuale active. Și nu numai.