| micuandra789 a întrebat:

Bună ziua. Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni. Pana acum nu mi-a intarziat niciodata menstruatia. Dar acum trebuia sa imi vina cu 2 - 3 zile in urma si nu vine. Am stari de rau, senzatii de voma si dureri de cap, dar tin sa mentionez ca niciodata nu am facut fara protectie si in nici un caz nu s-a rupt s-au alte lucruri. Ma gandesc la o posibila sarcina. dar cum eu am menstruatia neregulata si tin sa mentionez ca nici macar o data nu s-a intamplat sa nu avem prezervativ sunt total confuza. Imi este frica de rezultatul care mi-l va da testul de sarcina si asa ca am tot amanat. cred ca ar fi posibil ca starile acestea sa mii le induc singura. va rog frumos dacă puteți să imi dați un sfat! Vă mulțumesc anticipat...

3 răspunsuri:
| CatozAkuma a răspuns:

Am citit pe net ca cel mai probabil e sarcina, la orice contact al organelor fara prezervativ chiar daca nu a fost penetrare, s ar putea ca "pre sperma" sa si fi facut locul.

| micuandra789 explică (pentru CatozAkuma):

Mereu am avut prezervativ. Niciodata fara

| micuandra789 explică:

Niciodata nu s-a intâmplat fara protectie