| bogdyyBOB a întrebat:

am 17 ani si pana acum am avut doar o singura relatie de un an, ea nu ma mai vrea, "vrea sa fie singura", a fost singura fata care m-a acceptat asa cum sunt (urat, timid.) voi mai putea avea o relatie ca aceasta? Sunt mai retras, nu vorbesc cu fetele, evit contactul vizual cu oricine, mi.e rusine cu mine. Chiar sufar dupa ea, Vreau sa fiu iar ca inainte, sa nu ma intereseze de nimic, orice actiune pe care o fac imi aduce aminte de ea... vreau sa fiu iar fericit...

9 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa iti gasesti pe altcineva.

| darrio2007 a răspuns:

Ai o parere proasta despre tine, din cate vad. De ce nu incerci sa iti schimbi obiceiurile? Sa fii putin mai cu tupeu.Fiecare avem, pe undeva, jumatatea noastra.Numai sa o cautam.

| OldSoul a răspuns:

In loc sa tot stai sa te plangi, mai bine ai putea incerca sa faci si tu altceva...
Poate sa citesti despre seductie...

| Doub a răspuns:

De ce nu crezi că poate chiar i-a plăcut de tine? Wtf, nu cred că aici e vorba de acceptare sau ceva.
Şi cum te-a plăcut ea, o să te mai placă şi alte fete, dacă îţi schimbi puţin atitudinea şi devii mai sigur pe tine.

| bogdyyBOB explică (pentru Doub):

Greu de schimbat atitudinea cand esti urat. cand stai cu privirea doar in pamant.

| Doub a răspuns (pentru bogdyyBOB):

Nu mai sta cu privirea în pământ.
Frumuseţea e ceva relativ, înţelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica esti urat? Eu nu cred asta.Rar vad oameni urati, nici aceia nu sunt urati fizic, ci doar atitudinea lor ii urateste.

| ksaoswh a răspuns:

Wtf, logic ca vei mai avea relatii ca aceasta.
Si nu inteleg de ce te consideri urat, fiecare este frumos in felul lui.

| 3amthinking a răspuns:

Poate ar trebui doar sa fi mai sigur pe tine, scapa cumva de timiditatea asta, ca urat nu esti pentru ca nu exista oamenii urati. Si stii care este primul pas: accepta-te singur asa cum esti! De ce sa te astepti de la altii sa te placa asa cum esti cand nici tu nu o faci macar?! Si nu te mai tot judeca dupa aparente: fi tu insati si nu lasa comportamentul celor din jur sa iti schimbe parerea despre tine!
Si in legatura cu iubirea poti sta linistit, iti spun eu ca ai timp pentru a gasi o alta persoana care sa te placa asa cum esti, nu te ingrijora!
Si te rog un lucru: daca cumva vrei sa te schimbi, schimba-te in bine, nu intr-un ipocrit, ca avem destui pe lume, acuma avem nevoie de oameni ca tine. Succes in continuare! Sa ai o viata frumoasa! happy