| Sagma a întrebat:

Bună ziua, am nevoie de ajutor vă rog frumos! Profesorii au voie să ne noteze cu întrebări din materia online? Azi am avut chimia și făceam un exercițiu la care îmi trebuia valenta și eu nu știam regulile de la ea si pe lângă asta și pretentia de a ști valențele pe de rost, iar eu nu știam că se înverseaza. Adică toată clasa nu știa și mi-a pus 4. Are voie să facă așa ceva? Materia nu trebuia adaptată? Adică nu tu scurtă recapitulare, nu tu nimic. Mă simt nedreptățită, eu știu teoria de clasa a 8 că am învățat ce dumnealui ne predă. Dar noi în școala online doar am avut niște pdf de transcris în caiete, iar materia din sem I după aproape un an de zile e normal să o mai uit. Nu am făcut recapitulare, pur și simplu mi-a pus 4 că nu am știut ceva, ceva ce era normal să nu știu. Iar săptămână trecută s-a enervat că nu știam ce sunt bazele, acizi, oxizi materie predata online prin transcriere pdf. Iar ora viitoare, adoua zi, ne-a ascultat și am învățat, din toate suresele posibile și am luat 7 cu încă un coleg, un copil 5 și restul 4. Are voie să facă așa ceva? Materia nu trebuia adaptată sau făcută o recapitulare? Nu știu ce să fac eu sunt un elev de nota 9, 50, iar el îmi distruge media, nu doar mie ci la toată clasa că,, el se strufocă să ne predea și noi suntem neseriosi "

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te intreba ceva si nu ai stiut, poate sa iti dea ce nota vrea ea. Acum ca nu iti pare tie corect sau crezi ca ai fost neindreptatit... asta este.
Chiar daca ai dreptate si iti exprimi frustrarea aici, nu poti face nimic sa schimbi asta happy

| Catrice a răspuns:

Oho asta sună că și chimia făcuta cu profa mea in generala. Dacă te auzea aia cu 'de ce n-ați făcut o scurtă recapitulare" îți dădea 2 pe loc și îți zicea ceva gen "dar tu de ce fii la școală nepregatit? Nu exista materie de anul trecut și materie de anul asta, nu știi lecțiile de anul trecut, nu le poți învăța pe cele de anul asta."
Sau cu proful meu din liceu care a lăsat corigenta pe un semestru întreaga clasă că unora nu le-o convenit fix aceeași treabă.