| BTIzabelaSofia a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare, pe data de 17 martie mi-a venit menstruatia si m-a ținut pana pe 20 martie pana luni dimineață și nu mi-a mai venit nici o scurgere și pe data de 21 pe marți după masa mi-a venit o scurgere rozalie și nu mai mult și acum am sâni sensibili măriți îmi cresc. Tin sa menționez ca am făcut test azi dimineață 23 martie dar mi-a ieșit negativ, este posibil sa fie o sarcina și nu arata testul fiindca este prea devreme sau ar fi alta cauza sa îmi simti sânii pe zi ce trece mai sensibili? Va rog sa îmi răspundeți, cine a mai trecut prin asa ceva, mulțumesc.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Aceste sunt simptome tipice pentru orice menstruatie. Scurgerea roz este specifica atat la inceputul cat si la sfarsitul acestei perioade delicate, la fel si sensibilitatea sanilor. La unele femei apare inaintea acestei perioade, la altele la sfarsit.

Pauza din ziua de 20 este si ea normala.Si pe mine ma pacaleste uneori, cred ca s-a terminat, dar aflu a doua zi ca inca mai exista un rest de lichid specific. laughing

Nu era necesar sa faci testul, in cazuri foarte rare li s-au intamplat femeilor sa le vina menstruatia si sa fie si insarcinate in acelasi timp.

| BTIzabelaSofia explică (pentru dullcat):

Mulțumesc frumos, dar sa ma doara asa încă nu am pățit și sa îmi crească sa fie tari și chiar după menstruatie