| Alexluchi20 a întrebat:

Buna ziua, am o întrebare. Un coleg a fumat in clasa, iar diriga nu a aflat.Sa zicem ca afla peste 1-2 luni ii mai poate scădea nota sau sunt șanse sa-l ierte?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să zicem că nu.

| blackann a răspuns:

Evident ca poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi oricum dacă află peste câteva luni că un elev de-al ei a fumat, de ce i-ar scădea nota la purtare peste trei luni?!

Nu văd relevanța întrebării... adică pot să înțeleg preocuparea ta, că poate să-i scadă, dar totuși ce prof ar sancționa ceva ce s-a întâmplat acum mii de luni în urmă?! Doar dacă elevul în cauză face și altele și se adună și oricum vă zic un secret, dar nu-l știți de la mine, nota la purtare nu se scade de diriginte/învățător se ia decizia și se supune la vot în ședințele profesorale, dacă majoritatea decide asta, abia atunci dirigintele/învățătorul are dreptul să scadă nota la purtare.

Sper ca informația oferită să nu vă facă să deveniți spaima școlii. happy

| Goddessss a răspuns:

1)fapta e consumata
2) nu e frumos, dar nu a omorât pe nimeni

| king5151 a răspuns:

Dupa cum pui intrebarea pare ca tu esti cel care a fumat, nu un prieten de al tau laughing

| Goddessss a răspuns (pentru king5151):

Aia am zis și eu =)
Cui i ar pasa ce face altul?