| croissant a întrebat:

Bună ziua, am primit un inel de logodnă dar eu nu doresc sa fiu cu acel băiat. Băiatul inelul nu îl vrea înapoi. Să îl amanetez sau să îl păstrez ca amintire?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cumperi o casetă mică și îl pui în ea.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din moment ce ai acceptat inelul inseamna ca ai acceptat sa ii fii viitoarea sotie. Sau deocamdata, logodnică.
Te-a incântat doar partea materiala si atat. Jalnic!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu vrei sa te logodesti cu baiatul asta si nici sa-i fii sotie, de ce ai primit inelul?
Faptul ca nu-l vrea inapoi este ca el spera ca tu sa te razgandesti, nicum sa-l vinzi.
Da-i omului inelul inapoi cu forta, ca sa inteleaga ca NU-l vrei d ebarbat nici azi si nici in viitor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Materialistă fără sentimente. Am avut o experienta asemanatoare cu multi ani in urmă.

| just4ubr2015 a răspuns:

Trimite inelul inapoi prin curier sau lasail in posta in plic

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Amintire, este urat sa amanetezi ceva ce ti a oferit o persoana care tine la tine, indiferent ca tu nu prea tii la ea. Spune i asta in fata si daca nu il vrea inapoi, pastreaza l ca amintire.