| steelshop100 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema de ceva timp cam aproximativ 3 luni am asa o senzatie parca numai imi simt fruntea parca ar fi rupta de gura nu pot lasa capu jos parca am impresia ca ma tina fruntea sus o simt ca si cand ar fi sus ma incurca si la vorbire si la mai multe chestii.am avut o perioada de certuri cu parintii cam din decembrie 2011 pana in martie 2012 n timpul acesta nu prea am mai iesit din casa deloc parca m-am inchis in mine si nu am mai avut contact cu realitatea.nu stiu cum sa spun ....am facut un rmn si nu mi-a iesit nimic.am fost la endocrinologie k m-am cam ingrasat in ultimul timp tin sa precizez ca stau foarte mut la pc 10-12 ore pe zi aproximativ. ce oare sa fac sa ies din starea asta? ma simt foartea aiurea cu fruntea asta parca numai traiesc prezentu si nu inteleg nimic nu pot vorbi. oribil ma simt. aveti ceva solutii?big grin simt asa parca am pierdut contactul cu realitatea

3 răspunsuri:
| BlueOctober a răspuns:

IESI AFARA, du-te la un bar, terasa ceva unde stii ca te relaxezi, mie imi placea la bibliotecile unde pot serivi o cafea ceai suc, orice de baut.Relaxeazate puneti gandurile in ordine, e extraordinar sa iesi afara sa te plimbi, sa calci pe frunzele ude de ploaie, sau sa simti cum soarele apune si iti lasa cateva raze ca "amintiri"sa vezi inocenta naturii si totodata cat de strong e, sa vezi ce frumos se iubesc unii.tu ce zici?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

10-12 ore la p.c.e cam mult.Incearca sa faci un control la oculist si mai ales ofera-ti momente de odihna a ochilor.Ca orice organ, si ei obosesc.

| Nicolletaaa a răspuns:

Buna Steel.
Solutii? ...nu prea (imi pare rau)
Dar poti sa ai incredere in tine happy
Nimeni nu-i perfect!
Fiecare cu defectele lui.
Tine furtea sus...si exerseaza sa mai vorbesti corecti (Daca tu ai spus ca nu poti vorbii corect).
Bafta!