| ovialex9 a întrebat:

Am varsta de 14 ani si ceva si a inceput sa imi creasca mustata si par mult pe picioare! Cu ce ar trebui sa il elimin? Ceara, lama, spray, crema?

Răspuns Câştigător
| Alle_1389 a răspuns:

Nu iti recomand crema depilatoare deoarece nu indeparteaza parul decat d la suprafata pielii la fel ca lama cu care te razi.asta inseamna ca mustata va crese inapoi f repede(in cateva zile)si va arata inestetic.

iti recomand benzile cu ceara rece speciale pentru fata sau exista si epilatoare speciale pentru fata. oricum cel mai indicat ar fi sa alegi o metoda care sa indeparteze parul d la radacina si nu doar d la suprafata pielii.
sI E perfect normal ca un baiat sa se epileze.
winking FUNDA?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Esti baiat.nu? de ce sa te epilezi?laughing doar nu esti gay sa fii epilat pe picioare.lasa'l asa.Si mustata cu lama o poti elimina, mie nu imi place ca un baiat sa aiba mustata, mi se pare neingrijit laughing.

| RoxAnana a răspuns:

Hmda daca esti baiat eu iti zic sa las mustata ca de e normal sa creasca bnu face prostia sa bagi lama no way! asa ca mai bine foloseste mini benzile cu ceara. Iar daca esti fata la fel foloseste benzile pe picioare si minibenzile la mustata. Baftawinking

| ladygaga a răspuns:

Dupa nickname presupun ca esti baiat

Nu trebuie sa te epilezi pentru ca de obicei baietii nu se epileaza nici pe picioare, nici mustata

Mie una nu`mi plac baieti epilati pe picioarestraight face

| alexandra_9303 a răspuns:

Sa il elimini?
De ce?
Esti baiat...
Parul pe picioare si pe fata inseamna ca te maturizezi.