| anonim_4396 a întrebat:

ati putea sa imi spune-ti si mie niste "retete" de ingrasare? Deoarece sunt prea slaba pentru varsta mea si as dori sa mai pun minim 5 kg pe mine.Sunt fericita si daca pun 5 kg insa vreau sa ma ingras neaparatsad imi doresc enorm.De cand ma stiu am fost slaba, niciodata nu am fost si eu bine proportionata, hai cu exceptia cazului cand eram mica chiar eram grasuta.Insa parca din clasa a 5 nu ma mai pot ingrasa deloc.Decat pun 2-3 kg pe mine dar tot nu se vad si parca in cateva zile le dau jos.Eu sport nu fac, stau foarte mult fara sa fac cevastraight faceNu inteleg. Voi ce spuneti? Eu am 14 ani, 1.55 inaltime si 36 kg sad

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ar trebui sa faci efort fizic, este sanatos. Sedentarismul scade rezistenta organismului si te face sa arati mai rau. La 14 ani corpul tau este inca in curs de dezvoltare si e normal sa apara dezechilibre usoare. Sfatul meu este sa stai mai mult afara, in aer liber, sa iei vitamine care iti vor creste pofta de mancare, sa dormi suficient. Sa nu incepi sa fumezi. Daca duci o viata sanatoasa se va reflecta pe infatisarea ta. Peste cativa ani vei fi multumita ca nu esti grasa.

| Paris a răspuns:

Draguta de tine. E nu cred ca esti exageratd e slaba. esti si micuta de varsta, si de statura. nu te mai stresa in zadar! Vine perioada in care te vei ingrasa. happy Si atunci sa vezi suparare!

| emma_6707 a răspuns:

Spune-le parintilor tai ca esti nemultumita de greutatea ta si roaga-i sa te duca la un nutritionist asta ar fi cea mai buna idee iar motivul pentru care nu pare sa se depuna mai nimic s-ar putea sa fie datorita arderilor stomacului... incearca sa mananci dulciuri ca au calorii multe si cu putin noroc se si depun

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0011 a răspuns:

Te vei ingrasa in timphappy.