| Alina_Voinea_1980 a întrebat:

Buna ziua,
De unde pot achizitiona scutiri pentru scoala - motivare absente!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la medicul de familie. Dar pe motive concrete.

| Fatamuntilor a răspuns:

Doar medicul de familie iti da scutire pentru boala /motiv bine intemeiate pe o anumita perioada de timp.
ORICE alta metoda este ilegala.

| Caro34 a răspuns:

Buna! De ce ai nevoie de scutiri? De obicei, se iau de la medic, atunci cand ai un MOTIV! Stii ca atunci cand lipsesti pierzi lucruri minunate care merita invatate? Stii ca acea zi pierduta nu o mai primesti niciodata inapoi? Stii ca acea scutire iti face mai mult rau ca bine, daca motivul e: "Nu am chef de nimic azi!, " Scoala ma plictiseste!" etc? Intr-o zi (sunt tanara si ma gasesti inca aici!winking imi vei scrie si-mi vei spune cate dreptate am in ceea ce ti-am scris! Numai bine!