| AirănMeidăn a întrebat:

Neata TPU
am lipsit pe 1 de la scoala o zi intreaga, azi m-am gandit sa ma duc sa-mi fac motivare ca am 6 absente si nici n-a inceput bine anul. Ajung acolo, vorbesc cu asistenta aia, "nu pot sa iti dau decat daca vii cu unul din parinti sau vin ei sa ceara"
aici e problema, ai mei nu stiu ca am lipsit ziua respectiva de la scoala. Cum fac sa iau motivare asadar?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa vorbesti cu-n unchi sau o matusa care ti-e mai apropiata si mergi cu ea, poate asa iti da.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu parintii si sa le explici de ce ai lipsit.

| Suck a răspuns:

Le spui părinților...îți motivezi absențele şi suporți consecințele inteligenței tale.

| Scarbo a răspuns:

Platesti, depinde la medicul meu de familie o scutire pentru o zi sau o saptamana sau o luna costa 10 lei.