| GuessWho a întrebat:

in seara asta nu stiu pe ce am apasat si mi-a aparut pe monitor o chestiuta albastra pe care scrie 5 secunde OSD LOCKED si dupa alte 5 secunde OSD UNLOCKED. pe net am gasit asta "Activaţi meniul OSD sau confirmaţi reglarea unei funcţii.
Funcţia de blocare OSD: Pentru a bloca meniul OSD tineţi apăsat butonul MENU
în timp ce monitorul este oprit, iar apoi apăsaţi butonul power pentru a porni
monitorul. Pentru a anula blocarea meniului OSD, ţineţi apăsat butonul MENU în
timp ce monitorul este oprit, iar apoi apăsaţi butonul power pentru a porni monitorul. "
dar nu prea inteleg,care buton menu? plus ca de cand mi-a aparut asta,monitorul nu se mai inchdie daca apas pe butonul lui de inchidere. as aprecia va rog daca m-ati putea ajuta, multumesc.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa ai un buton MENU pe marginea monitorului sau chiar pe cantul lui.
http://www.computing.co.uk/......70x229.jpg
Poate are doar un M butonul.

| GuessWho explică (pentru neluL):

Intr-adevar am un buton MENU, si daca apas pe el imi dispare dupa ce iau degetul de pe el, apare la loc.

| neluL a răspuns (pentru GuessWho):

Pentru a anula blocarea meniului OSD, ţineţi apăsat butonul MENU în timp ce monitorul este oprit, iar apoi apăsaţi butonul power pentru a porni monitorul.