| rakku a întrebat:

Am o problema la pc, imi apare pe monitor OSD LOCKED si dupa alte 5 secunde OSD UNLOCKED. Am tinut apasat butonul 'MENU' timp de 2-3 minute si nu a mers.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

On screen Display (osd), ai umblat tu in meniul monitorului in setări? sau cum a apărut? Asa dintr-o dată?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu il poti dezactiva din setări, intrii in meniu la setings, atunci trebuie schimbată memoria (monitorului) si rescris softul, numai un electronist il poate face.