| Murasaky a întrebat:

In urma cu o luna fosta mea iubita s-a despărțit de mine dupa o relatie de 5 ani si jumatate. Nu ma cauta, nu mă suna, dar m-am întâlnit ieri cu ea si spunea ca nu o mai intereseaza de mine. Imi spunea tot felul de lucruri precum " vad in ochii tai ca inca ma vrei, dar eu nu te mai vreau", m-am enervat si a venit sa ma ia in brate si m-a pupat pe frunte. Mai exista vreo sansa ca intr-o buna zi sa se întoarcă la mine?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Isi bate joc de tine si tu zici ca se intoarce la tine? laughing) Da, poate cand n-o avea vreunu mai bun, isi bat cativa joc de ea si isi aminteste cum tu te-ai purtat frumos cu ea si vine sa profite in continuare.

| Raven a răspuns:

Se joacă cu tine din câte văd, te întărâtă, mi se pare cel mai mizerabil tip de fostă prietenă, cea care nici nu te mai vrea, nici nu te lasă în pace. Dacă ți-ai găsi alta, probabil ar deveni și mai dezagreabilă. Ei îi pare bine dacă tu chiar o mai vrei, știe că în caz de ceva, are un fraier care o s-o primească mereu înapoi cu brațele deschise. Găsește-ți pe altcineva, nu merită să te frămânți atât din cauza ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o situație ambiguă.
Poate fi un sărut de despărțire definitivă sau unul care contrazice declarațiile verbale.
Dar se mai poate întâmpla ceva.
O fată este totdeauna mai matură ca un băiat de aceeași vârstă.
Și ea știe mai clar ca tine un lucru, că relația dacă mai continuă, se ajunge la act sexual plin de consecințe, și preferă să se despartă decât să își asume partea ei de responsabilitate în legătură cu ceea ce ar urma să se întâmple în viitor între voi, dacă continuați să vă întâlniți. Așa că comportamentul ei ambiguu asta vrea, să te testeze, să vadă dacă ții la ea, dacă ești decis să lupți pentru ea, cu ea însăși, să o ajuți să depășească nehotărârea ei. Așa că zic eu, să continui să o cauți, să vezi. Dacă te-a sărutat poate asta să fi însemnat, doresc mai mult de la tine, decât un sărut.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred, îți pierzi timpul cu ea.

| DePeTarnave a răspuns:

Mai bine cauta si tu alta. asta te ia la misto