| Madaliiin a întrebat:

Bună ziua! Prietena mea sta la mine, urmează sa facă 18 ani, pot sa ii fac buletinul dacă o ia tatăl meu în spațiu? Sau e nevoie de părinți?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Odata ce a implinit 18 ani nu mai are nevoie de niciun parinte, iti face cartea de identitate unde vrea.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa implinirea varstei de 18 ani isi poate face singura buletinul si da tatal tau o poate lua in spatiu, daca este propietarul apartamnetului sau casei in care locuiti.

| dullcat a răspuns:

Nu e nevoie, dar aveti totusi acordul lor? Ati gandit bine aceasta decizie?

| Madaliiin explică:

Am văzut ca scrie ceva de o declarație de la unul dintre părinți sau a unei persoane terțe, aici m-a pus pe gânduri

| Madaliiin explică:

În cazul acesta declarația despre care este vorba, o poate da tatăl meu, nu neapărat unul dintre părinți?

| Madaliiin explică:

Pai dacă nu este nevoie de ei, de ce am avea nevoie de acordul lor?