| Hellobello a întrebat:

Mi-a venit cm pe 4 aprilie, a durat 5 zile si de cand mi s-a terminat am scurgeri maronii si uneori chiar sange cand ma sterg. A mai patit cineva asta? De la ce poate fi? Nu am un ciclu regulat. In luna martie nu mi-a venit. Trebuia pe 19 dar a venit tocmai pe 4 aprilie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod foarte sigur, activitatea hormonala din organismal tau este dereglat intr-o anumita masura si din acest motiv si activitatea celor 2 ovare este afectata, astfel ca ovarele nu reusesc sa produca ovule la termen si ciclul menstrual se prelungeste mai mult sau mai putin de fiecare data. De asemenea probabil ca atat uterul tau cat si endometrul din acesta, poate fi/este afectat si din acest motiv apar acele scurgeri si sangerari de care amintesti in prezenta intrebare. In astfel de situatii, vizitarea unui cabinet ginecologic si efectuarea unei consultatii de specialitate devine nu doar necesara ci obligatorie. Bineinteles ca acest indemn este insusit si urmat de cele care au o minima educatie si intelegere. Multa sanatate!

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Din cauza ca nu e ciclul atat de regulat.