| GhitzaCautMiorita a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si as dori sa merg la facultatea de arhitectura dupa ce termin. E cineva care stie care sunt materiile de care ai nevoie cel mai mult/ ce program ai/ ce trebuie sa stii/ ce te poti face dupa. Orice detaliu imi e de ajutor.
Dau funda daca e un raspuns foarte util.
Multumesc!

1 răspuns:
| sweetys a răspuns:

Matematica sa stii, si sa iti placa sa desenezi, adica o sa mananci desen tehnic pe paine, probabil o sa lucrezi si in programe gen autocad, visio etc. dar acestea o sa le invati pe parcurs.
Programul nu stii cum poti sa il ai, poti sa stai 12 ore in facultate sau doar doua ore.
Succes!