| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 10-a la mate-info web design si mai departe mi.as dori sa merg pe arhitectura, dar am auzit ca trebuie pregatire din timp, legat de mate. De ce e nevoie mai exact?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Din cate stiu eu nu este nevoie de mate dar este nevoie de pregatire la geometrie si desen.

| crissag a răspuns:

Buna.
Admiterea la Arhitectura, nu consta in matematica, ci in desen atat tehnic cat si liber. Dar fiind un domeniu bazat pe calcul, iti trebuie matematica de pana acum.
Daca esti interesata putem vorbi mai multe pe e-mail meditatiiarhitectura.cg@gmail.com sau https://www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG.
Mult succes! :)

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC