| micutzamemol a întrebat:

Sunt clasa a XII-a,la profil uman,si as dori sa merg la facultatea de arhitectura. Daca este cineva priceput in domeniu,as dori sa imi spuna daca am sanse sa fiu admisa la facultatea de arhitectura, avand in vedere ca inca nu am studiat nimic din ce se cere in acest domeniu.As dori sa iau meditatii,dar doar daca stiu sigur ca am sanse,Astept raspuns, si va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| AnyAnA99 a răspuns:

Din ce stiu, se intra foarte greu..ai putea sa te uiti pe un subiect care s-a dat si sa vezi cum ti se pare-m-am uitat mai de mult pe unul si continea probleme de geometrie si mai iti dadea sa desenezi o cladire( deci ar trebui sa te pricepi la desen)
Succes!

| MarianAlex112 a răspuns:

Daca ai la bac medie peste 9.50 ai sanse dar s-ar putea da si alte teste acolo

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC