| Ricardo_Ricardo_1998 a întrebat:

Bună Ziua! Sunt elev într-un liceu din România cu un curriculum american și dumnealor mi-au spus că în clasa a XI a vom da examenul SAT. În loc de bacul românesc vom da acest bac american. Puteți să-mi spuneți și mie dacă este greu, e ușor. Care sunt avantajele sau dejavantajele? Vă mulțumesc! Dau funda celui mai explicit răspuns

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

SAT nu este un bac, este un test care arată cum ți-ai însușit materia de liceu, cât de bine cunoști limba engleză. Ca să vezi cât de greu/ușor este sunt variante pe net.
El te ajută, dacă vrei să aplici la o universitate din USA, rezultatele la SAT vor însoți cererea ta.