| seby1441 a întrebat:

.sunt in clasa a 8-a si anul viitor o sa ma duc la liceu..liceul l-am ales(Dimitrie Bolintireanu..bolintin vale)dar nu ma pot hotara in privinta profilului..as opta pentru:comert, filologie, stiinte ale naturii..in niciun caz mate info. spuneti-mi cate ceva despre fiecare..multumesc

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai despre comert nu prea stiu dar cred ca e real adica e cu matematica+bac mate,eu sunt la filologie,e usurel intr-adevar,dar e multa plictiseala si se pune mult accent pe istorie nu stiu de ce,cat despre stiinte ale naturii e profil real, se face multa mate, dar si bio, chim, fiz si e un profil destul de bun si la mare cautare in ultima vreme.In general aici se duc cei care vor sa dea la medicina sau alte lucruri in acest domeniu.Bafta! happy

| seby1441 explică (pentru Floreenofficial):

Dar..la filologie nu prea se face mate nu? ...si am inteles ca faci doar literatura..nu si gramatica.e adv?

| Floreenofficial a răspuns (pentru seby1441):

Pai faci doar intr-a 9-a si a 10-a, cate 2 ore pe sapt.Se poate si faci si gramatica o ora, depinde de profesor.