| Boblobobonti a întrebat:

sunt incepator in arta fotografierii si as vrea sa stiu cum pot obtine efectul de macro dar in portrete, adica ce este in spatele persoanei sa fie mai putin clar.

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Pai lucrezi in photoshop nu?
Depinde care photoshop il ai, cs3, c4, cs5..., iti pot gasi repede un tutoarial da spune-mi ce ps ai.

| Boblobobonti explică (pentru MarianWLF):

Cs6 de preferabil in romana sa fie tutorialul

| MarianWLF a răspuns (pentru Boblobobonti):

Uite aici:
http://www.youtube.com/watch?v=gweUMPCVc1M
Nu e in romana, nu prea gasesti tutoriale in romana dar daca esti atent vei reusii, nu e greu.
Sa iti dau un sfat, ia-ti cs5, nu te uita dupa versiuni ca 6 e mai bun ca 5 pentru ca e mai nou nu e asa, 5 e cam cel mai bun momentan.