| Terraplanet a întrebat:

Bună ziua, sunt viitor student la Universitate, în legătură cu LEGITIMAȚIA DE STUDENT, când se primește aceasta, la începerea anului universitar sau mai devreme? Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In principiu se da cand incepe facultatea, in primele zile mai exact. Dar ma gandesc ca poate iti faci griji in legatura cu acest lucru, pentru ca esti viitor student. Dar fii fara grija, stie facultatea ce face, nu te lasa ea fara legitimatie.

A si... il legatura cu primele zile, mergi la secretariat daca nu iti elibereaza legitimatia odata cu carnetul de student si vorbeste acolo. In cazul meu stiu ca a fost necesar sa merg si sa le mai dau o poza si sa spun ca asta vreau mai exact.
Bafta.

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

După ce începe facultatea. Nu se da mai devreme. Poate sa dureze chiar o săptămână, timp în care poți lua o adeverință pe care sa o folosești pana se eliberează legitimația.