Întrebare recomandată | ChiarEu2 a întrebat:

Știe cineva până când se poate călători gratuit cu trenul cu legitimația de student vizată pe 2018-2019? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Teoretic, pana la inceperea anului universitar urmator.
Prin exceptie, se poate circula si in prima saptamana de studiu, pentru ca e posibil ca viza pentru noul anul universitar sa nu poata fi pusa pe legitimatie in termen de 5 zile lucratoare.

| Crackman a răspuns:

Poti sa mergi pana iti incepi noul an de studiu.
Cand faci pasul de explu din anul 2 in 3, o sa ai nevoie de stampila de la facultate. Iar dupa poti sa faci ce ai facut si pana acum