| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Buna ziua TPU
Am 16 ani si am auzit ca am suflu sistolic de cand m-am nascut. Si tatal meu a avut grad II. Eu am grad I. Va intreb daca sa ma las de sala sau nu? Adica sa nu fie efotu prea mare sau nu stiu niste recomandari. Fac sala de 3 ani si nu am nimic. Da ma bate grija.

Funda cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Vasea96 a răspuns:

Daca iti place sa faci sala nu prea ai de ce sa te lasi pentru ca suflul sistolic este un simtom nu este o boala, mai bine sa te adresezi unui medic specialis si sa faci un control ca sa fii sigur, in legatura cu grija ai grija la greutati, amintesteti ca nu conteaza cantitatea ci calitatea, baftalaughing) fii puternic, fii sanatoslaughing