| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am o mica problema.
Sunt clasa a.7.a,am o profesoară de matematică care nu prea ma suporta.
În fiecare an ma lasa corigent, în clasa a 5 a pe primul semestru am avut media 7 iar pe al doilea mi-a dat 4crying
În clasa a 6. a m-a lăsat cu 4 pe primul semestru iar pe al doilea am trecut cu 6...
În acest an am trecut pe primul semestru am avut media 5... pe asta am următoarele note:4, 4,4, 7,3 si 4 la teza.
Mai am nevoie de un 6 si un 5 deoarece cu 6 imi iese media 4, 49.
M-am pus in prima banca din primul semestru, nu am deranjat-o DELOC in acest an sau in anii precedenți.
Sunt foarte cuminte la orele ei, mai ies si la tabla din cand in cand și nu stiu ce sa fac sa iau un 5 si un 6 sau doar un 7...

Va rog ajutati-ma...

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să înveți iar atunci vei reuși să treci la matematică.

| Anonim09943 a răspuns (pentru Andreeush):

Încă mai am sanse sa trec?

| Andreeush a răspuns (pentru Anonim09943):

Asta depinde de tine.
Vorbește cu profesoara, spune-i să te asculte, să îți mai pună o notă.

| Yuoia a răspuns:

Profesoara nu te suporta sau tu nu inveti? Pe un astfel de elev, nici un profesor nu il suporta. Nu conteaza doar ca esti cuminte. Trebuie sa si inveti.
Vad ca in clasa a 5-a te-ai lasat pe tanjala, pentru ca pe primul semestru aveai media 7. Si apoi, ai invatat tot mai putin.