| Allexxxxx0 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o rugăminte, îmi puteți spune ce loc de munca as putea avea? Am terminat 12 clase fără diploma de bac dar dețin atestat mate info, ce loc de munca as putea urma cu atestatul? Am câteva cunoștințe de calculator

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Locuri de munca unde nu se cere calificare in principiu si unde angajeaza fara diploma de bac.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai bacul. și este un post unde te-ar putea angaja, va fi preferat unul care are bac. Acest atestat nu te califică, nu ai o calificare care să se potrivească la un loc de muncă. Nu ai destule abilități pentru a lucra în IT cu el. Astfel va trebui să îți completezi studiile, să dobândești o specializare, o competență, să știi să lucrezi ceva specific. Aceste studii suplimentare nu trebuie să fie neapărat universitare. Iar dacă la intrarea la ceste cursuri se cere bacul,. ai din nou acelaș handicap.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sugestia mea e sa dai si bacul, daca se mai poate, astfel incat sa nu ai optiunile asa limitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand să încerci să dai și Bac-ul. Va avea mai multa pondere la angajare.