| mihai1997 a întrebat:

Buna ziua TPU..am un Nokia 113..si la aplicatia de facebook nu merge cu toate ca am setarile bune dar se conecteaza in gol..Am intrat in mall de 2 ori aproape de un magazin de vadafone si acolo mergea? nu stiu ce are crying

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Acum am vazut despre ce telefon e vorba. Din pacate nu va functiona niciodata bine pe acest model facebook, nu e smartphone iar aplicatiile java nu prea mai sunt de actualitate, nu mai sunt actualizate, etc. Apoi telefonul nu e 3G, iar reteaua de internet 2G (GPRS) a Vodafone-ului nu mai e nici aia intretinuta la randul ei, deseori internetul pe 2G nu mai functioneaza in multe zone (experienta personala). Probabil la mall a mers ca ai nimerit semnal de la o celula nu foarte aglomerata (din interiorul mall-ului). Recomand daca iti permiti sa iti cumperi un telefon smartphone cu 3G, chiar si cel mai ieftin e net superior.

| mihai1997 explică (pentru mont):

Ma gandeam si la asta..ca nu mai suporta...si nici actualizariile de soft, din pacate nu imi permit un telefon NOU

| mont a răspuns (pentru mihai1997):

Nu e musai sa fie nou, se gasesc si second hand sau noi la preturi mici. Din pacate insa cel mai ieftin smartphone cat de cat ok costa cam 250-300 ron.

| mihai1997 explică (pentru mont):

Sa imi vina bursa medicala..si vad ce fac..atat timp inca cat timp mai merge sa vorbesc e okay

| mont a răspuns (pentru mihai1997):

Ca alternativa pana reusesti sa iti cumperi un telefon mai ok ai putea activa notificarile facebook prin sms, sa primesti sms gratuit cand sunt noutati importante pe contul tau de facebook.

6 răspunsuri:
| mont a răspuns:

In rest internetul pe telefon iti merge? Prin wifi aplicatia iti functioneaza?

| mihai1997 explică (pentru mont):

Nu are wifi. wifi am si in casa..am mb..nu merge..cu toate ca in mall mergea, iar cand ieseam nu mai mergecrying