| hmm134025 a întrebat:

Bună ziua TPU. Nu știu ce să fac. Am nevoie de ajutor urgent. Sunt a 8-a și fac 2 pregătiri la matematică, una cu profa de la școală și alta cu un prof de la un liceu de prestigiu din oraș și una la română. Pregătirile de la română și cu domnul de la liceu sunt incredibile, îmi plac așa de mult și înțeleg chiar foarte bine, chiar mă duc de plăcere și profesorii mi-au zis în față și mamei că mă descurc foarte bine. Am început pregătirea cu profa de mate de la clasă săptămâna trecută pe Skype din cauza virusului și am fost răcită o săptămână și săptămâna aia au făcut lecție nouă și nu am prea înțeles-o. Femeia m-a dat afară din pregătire cu 30 de minute înainte să se termine că nu am știut să îi răspund la 3 chestii. Nu e rolul ei să-mi explice dacă vede că nu știu? Vreau s-o rog pe mama să renunț la această pregătire și să rămân la celelalte două, deoarece dă bani degeaba și nu înțeleg. Ce ziceți? Cum să-i zic? Mulțumesc.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai este rolul ei sa te faca sa intelegi, ai dreptate. Daca tu vrei sa renunti si nu te simti bine cu ea acolo... atunci renunta. Spune-i exact acest lucru, ca nu iti place, te face sa simti o stare proasta si ca este "rea" cu tine (baga si asta big grin ).
Ea ar trebui sa te inteleaga si sa gaseasca alt profesor.

Bafta la pregatire si la evaluarea nationala.