| Kisses a întrebat:

La facultate trebuie sa fac pregătire? Sunt la liceu și fac pregătiri la materiile de bac pentru ca profesorii nu își dau interesul, nu explica..la facultate e la fel? Sau își dau interesul profesorii?

Răspuns Câştigător
| 91883563 a răspuns:

Putini sunt cei care-si dau interesul nu numai cand vine vorba de sistemul de invatamant, ci oricand si oriunde. Lumea este trista si egoista in mare parte.
Trebuie sa te chinui sa reusesti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultate tu trebuie sa iti dai interesul. Profesorul preda cursul la 100 de studenti odata, daca iti dai interesul, pui intrebari la laboratoare, te duci la orele de consultatii, te informezi din carti samd

| AC4S4 a răspuns:

La facultate profesorul preda iar tu vezi acasa daca intelegi sau nuhappy.
Si in liceu poate fi asa daca la o clasa preda un profesor universitar. Proful meu de fizica lua o problema, si o facea el la tabla sperand ca o sa intelegem.Scria repede, si singurul moment cand comunica cu noi era cand ne intreba daca poate sterge tabla ca sa faca loc.