| smileyface_4718 a întrebat:

Bunaa! Maine este ziua de nastere a colegului meu. Mi-a placut foarte mult de el(suntem colegi din clasa I, acum fiind a VIII-a) dar in clasa a VII-a, si-a marturisit sentimenele fata de mine, pe mess, si se presupunea ca suntem impreuna...cand am avut o mica disputa, si dupa vreo saptamana s-a bagat cu alta fata, eu stiind ca inca mai este "prietenul" meu. Nu ne-am intalnit...doar vorbeam altfel pe mess, deci practic nu am fost impreuna ci doar teoretic. dar pentru mine a insemnat mult. Atunci dupa incident... m-a lasat rece. dar parca parca, tot il plac, nu tot asa de mult, dar inca are ceva pastrat, acolo...
I-am luat cadou, ca ne duce la mall... dar intrebarea mea e.: Cum sa ma comport maine cu el? Cand intra in clasa sa merg la el, si sa ii zic ":La multi ani!" Si sa il pup pe obraz...sau cum? Stiu ca e o intrebare mai aiurita, dar el e ft timid, si altele...si as vrea sa nu il sperii...sau alte lucruri.
Apropo, o poza cu mine cand il pup pe obraz ar fi ok?hee hee, asa ca e ziua lui.whistling Astept raspunsuri. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ProAlecks a răspuns:

Hmm... Daca e baiat timid... Stiu cum este fiindca sunt si eu asa laughing. Daca vrei poti sa ii dai cadoul ii zici La multi ani! In celelalte zile te comporti cum este firea ta, asa el o sa isi dea seama cine esti tu cu adevarat si poate o sa fi-ti impreunawinking. Ce crezi merit fundita? big grin

11 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Daca mai simte ceva pentru tine o sa-ti dai seama. Tu comporta-te normal, fii tu insuti si lasa lucrurile sa curga de la sine. Cand te duci la ziua lui ii zici prieteneste "La multi ani!" si eventual il pupi pe obraz...

| hanry a răspuns:

Pe mess?
Inseamna ca e fricos si nu cred ca merita nimic...

| pepenerosu a răspuns:

Mie mi se pare prea mult sa-i dai o poza cu tine sarutandu-l pe obraz, e ok doar una cu voi doi, desi tot mi se pare prea mult, nu stiu, dar cand ii dai cadoul normal ca poti sa-l saruti pe obraz, e ceva normal, cand ii spui unui om la multi ani si ii dai cadoul, in legatura cu acest cadou nu stiu ce sa spun, dar mi se pare prea mult ce ai zis tuhappy, succes!:*

| smileyface_4718 explică:

Ma refeream sa fac o poza cu el pupandu'l pe obraz...

| smileyface_4718 explică:

Nu stiu, eu inca tin la el, dar chiar nu vreau sa ii mai arat acest lucru, ca a iesit urat o data, de ce nu ar iesi si a 2-a oara?, dar pur si simplu nu pot sa'l uit complet. Il vedeam dragut, inteligent, si cu BUN SIMT.Este si dragut, si inteligent(chiar daca uneori e prea mandru de acest lucru) Dar, nu ma asteptam la asa ceva din partea lui, eu il vedeam altfel...si s-a dovedit, a fi ca si ceilalti, in cautare de "ceva" mai bun. Mi'a luat 6 ani, ca sa'mi dau seama, si sa'l fac sa'mi marturiseasca ca ma place, ca sa vina alta si sa'l ia intr'o saptamana... si simplul motiv a fost ca intr'o seara mi-a zis pe mess, ca nu poate acum ca n'are chef.Si a doua zi l'am intrebat daca are chef azi de mine, si el m'a intrebat de ce's asa sensibila ...etc.si de atunci a considerat ca nu mai suntem prieteni. In seara in care a marturisit inima imi era undeva pe tavan, RADIAM de fericire, nu puteam sta fara un zambet pe fata, nu imi venea sa cred ca mi se intampla mie. Si i'am cerut sa ne intalnim, deja cand era cu aia, ca imi spusese tipa ca vrea sa'l sarute azi, pe buze, si am vrut sa iau alternativa. L'am chemat cu 30 de min. mai repede inainte de ore, ca sa putem vorbi, i'am scris lucrurile mai importante ce le discutaseram pe mess, si el mi-a zis flegmatic, dupa ce a citit"da, si?" si eu urmat niste scuze penibile din partea lui gen" la 18 ani vreau sa plec in Canada"(noi avand 13 ani) l'am intrebat de ce nu mi-a zis nimic, si s-a bagat asa cu tipa aia, la care el a raspuns"Ca nu a vrut sa ma raneasca" Pai cum naiba sa nu ma raneasca, cand eu inca visam, cu ochii deschisi, sau ca"nu poate fi cu prietena lui cea mai buna" ca"l'am criticat prea mult" si singura "critica" a mea a fost sa'l intreb daca are chef de mine. In acea zi am fost transparenta, scriam la ore, dar nu eram acolo... pur si simplu ma simteam groaznic...si el a fost happy...cu aia! Si mi se pare ca s-a schimbat de la acele "marturisiri", si ca nu prea mai are incredere in mine, ziceti-mi si voi, cu ce naiba am gresit? cu ce?

| smileyface_4718 explică:

Suntem colegi din clasa 1. Si in clasa a 7-a mi-a marturisit.Si eu l-am placut din clasa 1. Nu sunt 6 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar fi ok deloc, poarta-te indiferenta in fond te-a ofensat avansand sentimente fata de tine si neonorandu-le decat pentru altcineva (c olega ta ), ia uita-te in alta parte maine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te exact cum simti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce-ti foloseste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi'a luat 6 ani, ca sa'mi dau seama, si sa'l fac sa'mi marturiseasca ca ma place, ca sa vina alta si sa'l ia intr'o saptamana.
-(noi avand 13 ani) l'am intrebat de ce nu mi-a zis nimic, si s-a bagat asa cu tipa aia, l...
de 6 ani va vorbiti pe mess? asa rezulta, de la 7 ani? din clasa intaia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este ma mira doar varsta, nu stiu probabil ca in clasa intaia doar desenam cu carioca, s-o fi plictisit ma gandesc de 6 ani, baietii cauta noutatea, nu este fair play dar asta este natura umana.