| TuRneR01 a întrebat:

M-am indragostit, ce pot face? Fata e cu 2 ani mai mica ca mine,foarte draguta. Vorbeam pe mess ( si eu si ea punem foarte des emoticoane gen :* si love struck ) si se ajunge la ceva de genu
Eu: Te pup:*
Ea: Si eu
Eu: unde?
Ea: E obraz
Eu: crying Doar pe obraz pe buze nu mai pupi?
Ea: Nu ca am prieten, daca nu as avea am mai discuta >:

Pana la urma mi-a recunoscut ca sunt simpatic si ca o atrag, a ramas sa vorbim maine. Nu sunt un baiat timid, deci nu am probleme in vorbit sa nu pot scoate un cuvant, dar nu stiu ce ar trebui sa zic? astept sfaturi /pareri.

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fi tu insati si sa continui sa vorbesti cu ea pe messenger. Este foarte evident din ce ai spus ca te place, insa singura problema ar fi prietenul ei. Eu cred, cum am mai zis ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa fii la fe de prietenos ca si pana acum, dar nu intinde coarda, stiind ca are pretien deoarece s'ar putea sa o superi. Daca cu adevarat te place, relatia voastra o sa se cladeasca incet incet. Din ce ai spus, cred ca ar fi foarte draguta o ralatie ca a voastra! Bafta! happy

| TuRneR01 explică (pentru dianainsta01):

Daca as vrea de prieten as scapa imediat. As putea face multe dar daca ar afla ca eu am facut ar fi urat si nu vreau sa risc. As prefera sa las timpu sa treaca... sau poate se despartwinking. Daca nu merge si continua tot asa ma gandeam sa o pup ce zici? (Dar nu acum mai astept )...

P.S: Nu vreau un raspuns de genu poate te bate prietenul ei ca nu se pune problema de asta. Singura chestie de care mi-ar fi frica ar fi sa nu se supere pe mine.

| dianainsta01 a răspuns (pentru TuRneR01):

Da, este bine sa lasi timpul sa treaca. Poate ca asa va veti apropia din ce in ce mai mult si apoi veti deveni un cuplu. Chestia cu pupicul cred ca este ok (bine, eu nu o cunsc pe fata si nu pot sa stiu daca se va supara sau nu), eu nu m'as supara si din cate am citit la intrebarea ta pare sa fie chiar de treaba. Poti sa ii spui ca o pupui, dar repet: NU EXAGERA! pentru ca atunci s-ar putea supara. Sper ca sfatul meu ti'a fost de folos, bafta! happy

10 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Complimenteaz-o, ascult-o in ceea ce zice (mai ales daca discuta despre fostul ei prieten de care zici ca se desparte) etc

| TuRneR01 explică (pentru ViVi99):

Nujtu daca se desparte eu asta sper... a zis ca se simte atrasa de mine. Eu nu vreau sa ma bag foarte mult intre ei...dar poate discut maine cu ea si vad cum facem

| NopeCheers a răspuns:

Incearca sa o abordezi frumos nu ca un badaran... parerea mea bafta.

| TuRneR01 explică (pentru NopeCheers):

Geniussssssslaughing

Mi-a placut raspuns tau laughing
Sti ce ma gandeam eu sa-mi iau o pereche de ochelari de soare un tricou, niste pantalaoni scurti si o perechie de slapi. De asemenea sa vin cu o punga de seminte si o cola, ce zici mergE? laughing

| YourBetrayal a răspuns (pentru TuRneR01):

Eu zic ca da... in timpurile noastre orice este posibil.

Nu uita noul iPhone 5.

Mult noroc.

| TuRneR01 explică (pentru YourBetrayal):

SI S3 ...sa fiu boss de boss... si o crema pentru protectie solara nu? laughing

Lasand mistocareala un raspuns serios poti da?

| YourBetrayal a răspuns (pentru TuRneR01):

As putea da si un raspuns cat se poate de serios. Te admir, fiind propriu tau post, singur te-ai luat la misto.

| YourBetrayal a răspuns (pentru TuRneR01):

Apropo, la capitolul telefoane, nu ma combati. Android < iOS (Java < HTML). Din moment ce nu esti timid, de ce mai faci post aici? Banuiesc ca felul in care o abordezi conteaza. Fa-te placut ascultand-o, si dandu-i senzatia ca iti pasa de ea (cu toate ca tu poate te plictisesti). Fetele apreciaza "chestia" asta. M-am referit intrutotul la subiectele pe care le discutati, si nu la viata ei.