| Spiriiii a întrebat:

Bunaa, multumesc celor care au rabdare sa citeasca si sa ma ajute cu sfaturi.Am fost cu un baiat o saptamana jumate, pana ieri.
Ieri a venit sa ma astepte dupa scoala. in clasa eu m-am certat cu o colega[care este buna prietena cu el] cand am iesit de la ore, ea a vorbit cu el despre mine, iar el nu ma mai baga in seama.
Ceea ce m-a deranjat a fost ca ea ii spunea: sefu meu, viata mea, inima mea.straight face iar el la fel.
Dupaia au plecat... iar prietenul lui mi-a zis ca mai era impreuna cu o fataoh go on...
Azi a intrat pe mess si mi-a zis daca vreau sa ne impacam, ca nu e cu niciuna.etc.

Ce sfat imi dati.sad?

Scuzati-ma daca nu am scris unele cuvinte corect, dar am scris in graba sick*
Fundita!batting eyelashes

7 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Putin nasoala faza cu colega ta. Eu zic ca daca iti place de el, meita sa mai incerci o data si daca e bine atunci am bucur pentru tine iar daca e rau atunci las`o moarta. Poate fata aia i-a spus ceva rau de tine daca v-ati si certat inainte si nah, trebuia sa se dea in spectacol spunandu`i sefule si inima mea. Ai grija de tine si ce faci.

| Marcelino a răspuns:

Cam complicata situatia, dar eu nu l-as ierta pentru comportamentul prietenei lui si al lui.

| SeNyS a răspuns:

Pai daca tu vrei sa mai umbli cu unretardat dintr'asta nematurizat, e treaba ta, dar eu i-as zice si vreo doua si sa se duca unde vrea cu "viata lui"ca nu te mai intereseaza nici de el si nici de aia, pe bune nu se merita sa iti irosesti atata timp din viata cu toti terminatii!straight face

| Äđĺĺ a răspuns:

Cel mai bine fi sincera! il intrebi daca mai esti cu cineva si daca asa te impaci cu elwinking

| Wowhow a răspuns:

Depinde : daca te respecti ca persoana, atunci cu siguranta nu ii vei mai da o sansa. daca nu, ii vei sari imediat la gat si vei incepe sa-l saruti. dar tin sa te intreb ceva: esti sigura ca situatia e exact cum pare? poate totul e doar o neintelegere din partea ta.

| luv a răspuns:

Daca el vrea sa va impaca-ti atunci sa ti-o dovedeasca, lasa-l sa mai umble dupa tine.Cind vrea el va despartiti, cind vrea va impacati...asa nu merge. capul sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-i ca nu esti doar o simpla unealta de care el se foloseste pentru a arata prietenilor sai cat de gigolo este(de obicei, genul de baietii care umbla cu mai multe fete, sunt niste guralivi care nu stiu decat sa se laude cu noile lor cuceriri). Spune-i sa se gandeasca mai bine inainte de a-si alege prietena si, daca doreste ceva serios, sa nu alerge dupa 2 iepuri ca va pleca acasa cu traista goalawinking.