| Marya_Anne_1999 a întrebat:

Bunaaa cum pot uita si eu de fostul iubit sad

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Stai cat mai mult in companie prietenilor tai sau a familiei. Fa-i mereu lucruri care nu-ti lasa timp sa stai sa te gandesti, nu ramane in liniste pentru ca atunci vei sta si vei medita la ce n-a fost bine si-ti vei face idei gresite cum ca vina a fost a ta. Daca te simti pregatita si simpatizezi pe cineva, poti incerca chiar sa intri intr-o alta relatie.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa-ti altul.Astfel nu vei mai sta cu gandul la celalalt.

| IrinaChill a răspuns (pentru darrio2007):

Consider ca nu este asa de bine sa treci peste o despartire incepand o alta relatie deoarece e nevoie de putin timp pentru a-ti reveni complet si pentru a fi sigur/a ca nu mai exista sentimente pentru fostul si fara a risca sa faci o persoana sa sufere deoarece tu inca traiesti in trecut.

| darrio2007 a răspuns (pentru IrinaChill):

Nu a spus de cand s-a despartit de fostul.Asa ca asta ramane doar la latitudinea ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ocupă-ți timpul cu ceva, așa nu te vei mai gândi tot timpul la ce a fost.

| cristi10grei a răspuns:

Ce hobiuri ai? incerca sa-ti ocupi timpul cu ce sti sa faci mai bine happy experimenteaza lucruri noi! si incearca sa comunici mult cu lumea

| PanaDeIdei69 a răspuns:

O data ce ti-ai facut un iubit.
Si o data ce te desparti.
Nu mai poti uita deloc.
Nu exista scapare.
Inima este devina in toate.